Oksana straciła nogi w wybuchu miny

23-letnia Oksana, ukraińska pielęgniarka straciła dwie nogi w wyniku wybuchu miny. 27 marca Oksana ze swoim partnerem wracali do domu. W pewnym momencie kobieta odwróciła się do Victora, żeby go ostrzec przed niebezpieczeństwem. W tym samym czasie nastąpił wybuch miny. Oksana straciła obie nogi i cztery palce u ręki. Jej partnerowi nic się nie stało.

Pomoc przyszła bardzo szybko. 23-latka trafiła najpierw do szpitala w Lisiczańsku, potem do Dniepru. Przeszła cztery operacje. Tydzień temu Victor i Oksana przybyli do Lwowa. Tutaj kobieta ma przejść kolejny etap leczenia i przygotowanie kończyn do protez.

To właśnie we lwowskim szpitalu para, która ma dwójkę dzieci postanowiła wziąć ślub. Ich wspólny taniec to niezwykle poruszający moment. Zobaczcie sami.

Przeczytaj również:

Pierwszy taniec Ukrainki bez nóg stał się viralem w sieci

Pierwszy taniec Oksany i Victora trafił do sieci na pośrednictwem lwowskiego szpitala i mediów społecznościowych parlamentu ukraińskiego. Para pobrała się w szpitalu, a uroczystość pomogli im zorganizować serdeczni ludzie. Obrączki i białą suknię kupiono we Lwowie. Weselny tort przygotowali wolontariusze, a personel i pacjenci szpitala bili brawa po pierwszym tańcu.

To nagranie to dowód, że miłość przetrwa wszystko, nawet wojnę.

W jednym z wywiadów Victor wyznał, że "życia nie należy odkładać na później".

Zobacz także:

Gratulujemy naszej pacjentce Oksanie małżeństwa i życzymy jak najszybszego zakończenia leczenia i rehabilitacji - czytamy na facebookowym profilu szpitala.

Zobaczcie ten wyjątkowy pierwszy taniec Oksany i Victora. Nam łza zakręciła się w oku!