Zaręczyny... i co dalej?
Jak rozpocząć planowanie ślubu i wesela? Od czego zacząć, aby wszystko dobrze się skończyło?

Zaręczyny są zwykle pięknym i wzruszającym momentem. To właśnie od teraz wasze życie będzie już wspólne, a momentem cementującym tę decyzję jest ślub. Od wyboru jego daty najlepiej zacząć ślubne przygotowania. Często pary młode wybierają datę odległą o rok, a nawet dwa aby mieć dostatecznie dużo czasu na dopięcie wszystkich formalności, minimum to przynajmniej pół roku. Oblegane są miesiące ciepłe od maja po wrzesień, choć nie brakuje też miłośników ślubów zimowych.
Najbardziej oblegane miesiące to czerwiec, lipiec i sierpień, jeśli decydujecie się na datę ślubu w jednym z nich to najlepiej zacząć przygotowania dużo wcześniej. Zarówno kościoły jak i Urzędy Stanu Cywilnego i sale weselne mają wtedy bardzo napięty grafik i może być problem ze znalezieniem terminu. Największy problem jest zwykle z dostępnością sali weselnej, od niej więc należy zacząć poszukiwania. Podstawowym kryterium jest liczba gości, dobrze jest sporządzić ich listę na początku. Także to czy jest to duże przyjęcie na 200 osób czy o wiele skromniejsze np. na 30 da nam pogląd jakim budżetem powinniśmy dysponować.
Kolejne zadania to wybranie świadków, najczęściej z rodziny lub najbliższych przyjaciół, a później także zdobycie odpowiednich nauk przedmałżeńskich jeśli decydujemy się na ślub kościelny. Warto wcześniej zastanowić się czy mamy wszystkie odpowiednie sakramenty potrzebne do tego, aby zawrzeć ślub kościelny, ponieważ brak bierzmowania zdarza się dość często.
Polecane
„Ukochana pławiła się w luksusie, choć do warszawskich baronów nam daleko. To, co odkryłem, złamało mi serce”
„Moja mizerna synowa ma wiecznie muchy w nosie i o wszystko się obraża. Nie mam pojęcia, co mój Maciuś w niej widzi”
Rok osobisty a rok numerologiczny - czym się różnią i co oznaczają? Czytaj dalej i dowiedz się więcej
„Ukochana pławiła się w luksusie, choć do warszawskich baronów nam daleko. To, co odkryłem, złamało mi serce”
Horoskop na jutro 9 listopada 2024 dla Strzelca. Energia i optymizm zaprowadzą cię daleko
„Moja mizerna synowa ma wiecznie muchy w nosie i o wszystko się obraża. Nie mam pojęcia, co mój Maciuś w niej widzi”
„Zamiast na wielkanocny obiad, trafiłem na rodzinną dramę. Hiszpańska telenowela to nic przy tym, co działo się przy stole”
„Przez 50 lat poświęcałam się dla innych. Jak tak dalej pójdzie to zamiast hortensji, dostanę chryzantemy i znicze”
„Moje życie to żart, a do prima aprilis daleko. Smutno mi, bo mąż widzi we mnie tylko gosposię i kucharkę"
„Mąż okazał się don Juanem po taniości, więc go zostawiłam. Nie odeszłam daleko, bo wylądowałam u sąsiada”
„Zbierałam truskawki, żeby zarobić na wymarzone wakacje. Zostałam oszukana i dalej mam pusty portfel”
„Mam 35 lat i dalej mieszkam z rodzicami. Mama świetnie gotuje, a rachunki płacą się same, więc po co miałbym coś zmieniać”
„Tydzień przed ślubem zerwałam zaręczyny, bo mój facet okazał się cykorem. Napadło mnie 4 typów, a on stał i patrzył”
„Sprzedałam suknię ślubną i zerwałam zaręczyny. Zrobiłam to, bo tak poleciła mi niedoszła teściowa”
Promocja
Pokazywanie elementów od 1 do 4 z 8
Wakacje nad morzem w Grano Hotel Solmarina – relaks, natura i słońce!
Współpraca reklamowa
Neuropeptydy w kosmetyczce. Technologia, która zatrzymuje czas
Współpraca reklamowa
Zaproś sztukę do swojego wnętrza z nową linią Velvet ART
Współpraca reklamowa
Jak dobrać damskie buty zimowe do swojego stylu i sylwetki?
Współpraca reklamowa
Wybierz się do Suntago i wypocznij w tropikalnym stylu
Współpraca reklamowa
„Woda opadła, psy zostały” – rusza kampania pomocowa dla bezdomnych zwierząt
Współpraca reklamowa