Maja Popielarska - czasem słońce, czasem deszcz
Praca prezentera pogodowego jest wdzięczna, bo związana z tym, co nas otacza – naturą. A sama pogoda jest niczym niekończąca się piosenka.

Jak zostałam pogodynką? To był przypadek. Wybrałam się do nowo powstającej telewizji, gdzie szukano ludzi do pracy. Pomyślałam, że spróbuję swoich sił na castingu, nigdy wcześniej nie byłam na takim spotkaniu. Po kilku miesiącach dowiedziałam się, że szukano prezentera do newsów. Gdybym wiedziała o tym wcześniej, na pewno bym się nie pojawiła, bo serwisy informacyjne mnie nie interesowały. Weszłam z parasolką i... to chyba zainspirowało późniejszych szefów do stworzenia redakcji pogodowej.
Nie lubię określenia „pogodynka”, jest infantylne. Swoją pracę traktuję poważnie i szanuję widzów. Wymagam od siebie rzetelności, spokoju, rozsądku i obiektywizmu w przekazywaniu informacji. Emocje staram się trzymać na wodzy, bo w pogodzie coś innego interesuje właściciela pensjonatu nad morzem, rolnika czy właściciela elektrowni wodnej. Pogoda jest ważną częścią naszego życia, od niej uzależniona jest gospodarka: rolnictwo, transport, turystyka itp.
W jaki sposób układam prognozy? W przekazywaniu informacji pomaga mi zamiłowanie do przyrody – skończyłam SGGW AR, z wykształcenia jestem architektem krajobrazu. Ale przede wszystkim zawsze z uwagą słucham synoptyków, którzy precyzyjnie tłumaczą prognozowane zjawiska. Potem muszę zrozumieć te informacje i odpowiednio je połączyć. Na koniec pozostaje dobranie odpowiedniego komentarza. Ważne jest dla mnie, żeby był wystarczająco precyzyjny i zrozumiały dla widzów.
Promocja
Pokazywanie elementów od 1 do 4 z 8
Wakacje nad morzem w Grano Hotel Solmarina – relaks, natura i słońce!
Współpraca reklamowa
Neuropeptydy w kosmetyczce. Technologia, która zatrzymuje czas
Współpraca reklamowa
Zaproś sztukę do swojego wnętrza z nową linią Velvet ART
Współpraca reklamowa
Jak dobrać damskie buty zimowe do swojego stylu i sylwetki?
Współpraca reklamowa
Wybierz się do Suntago i wypocznij w tropikalnym stylu
Współpraca reklamowa
„Woda opadła, psy zostały” – rusza kampania pomocowa dla bezdomnych zwierząt
Współpraca reklamowa