Mama 6 dzieci, Izabella Łukomska-Pyżalska rozebrała się w słusznej sprawie: "Moje ciało, mój wybór"
"Lepiej edukować i zachęcać do rodzicielstwa niż stosować nakazy, zakazy i kary, które i tak nic nie zmienią" - napisała modelka i bizneswoman, mama sześciorga dzieci. Jej wpis spotkał się z lawiną komentarzy.

Izabella Łukomska-Pyżalska nagim zdjęciem popiera Strajk Kobiet
Izabella Łukomska-Pyżalska to polska modelka i bizneswoman oraz mama sześciorga dzieci. Pani Izabella podobnie jak wiele innych znanych i mniej znanych osób wyraziła swoje poparcie dla Strajku Kobiet i prawa do aborcji. Trzeba przyznać, że zrobiła to w nietypowy sposób.
Izabella Łukomska-Pyżalska na Instagramie zamieściła swoje nagie zdjęcie pisząc: "Moje ciało, mój wybór! I ewentualnie też męża. ". Jej post wywołał kontrowersje w Internecie.
"Wybór czy urodzić, czy zabić dziecko, tak? Taki wybór ma mieć kobieta decydowania o życiu drugiego człowieka? - napisała jedna z Internautek. Pod tym wpisem rozpętała się prawdziwa dyskusja, do której włączyła się Pani Izabella:
Lepiej edukować i zachęcać do rodzicielstwa niż stosować nakazy, zakazy i kary, które i tak nic nie zmienią. Aborcje były, są i będą czy się to komuś podoba czy nie. Nikt nie powinien nikomu narzucać swojej wiary ani decydować za czyjeś sumienie.
Przeczytaj także: Jagna Marczułajtis-Walczak, mama niepełnosprawnego synka: "Od początku do końca ciąży miałam wybór"
Kim jest Izabella Łukomska-Pyżalska?
Izabella Łukomska-Pyżalska zyskała rozgłos jako modelka "Playboya". W 2001 została uhonorowana tytułem Dziewczyny Roku polskiej wersji magazynu, a jej zdjęcia publikowane były również w amerykańskim wydaniu pisma. Od 1999 jest właścicielką agencji modelek i hostess Perfect Model. Od 2011 do 30 sierpnia 2018 była prezesem klubu piłkarskiego Warta Poznań. W 2012 otrzymała srebrny medal Polskiego Komitetu Olimpijskiego „Za zasługi dla Polskiego Ruchu Olimpijskiego” oraz złotą odznakę klubu KS Warta. Wraz z mężem, Jakubem Pyżalskim, prowadzi firmę deweloperską Family House, w której obejmuje stanowisko wiceprezesa (posiada 32% udziałów). W 2013 znalazła się na 98. miejscu w rankingu 100 najbogatszych kobiet w Polsce magazynu "Wprost". Prywatnie jest mamą 6 dzieci.
Mam 6 dzieci. Zdrowych dzieci! Chciałam mieć dużo dzieci! Będąc w każdej ciąży bałam się czy wszystko będzie dobrze, czy dziecko które noszę pod sercem jest zdrowe. Ale zawsze wiedziałam ze mam wybór! Czy bym z niego skorzystała? Nie wiem! Może tak, a może nie! Ale go miałam! Chce żeby moje córki i synowie tez mieli wybór! Dzieciom trzeba tłumaczyć rzeczywistość, tu chodzi o ich przyszłość! - napisała w jednym z ostatnich wpisów na Instagramie, zamieszczając zdjęcie z dziećmi ze Strajku Kobiet.
Zobacz również: Mama czwórki dzieci, w tym z zespołem Downa apeluje do władz: „Gdzie wsparcie dla wszystkich kobiet i ich rodzin?
1 z 1

Izabella Łukomska-Pyżalska, mama 6 dzieci w ramach protestu zamieściła nagie zdjęcie: Moje ciało, mój wybór
Polecane
Od trzech lat jest szczęśliwym tatą Jagódki, która ma zespół Downa. Bartek Królik skomentował wyrok TK w sprawie aborcji
Agnieszka Chylińska na temat wyroku TK: ,,Nigdy się nie żaliłam, jak mi ciężko. Dwoje moich dzieci są dzieciakami szczególnej troski"
Małgorzata Trzaskowska o wyroku Trybunału Konstytucyjnego: "Tylko kobiety, które przez to przeszły, są w stanie to zrozumieć. Nikt inny"
45-letnia Izabella Łukomska-Pyżalska: ma 6 dzieci i miliony na koncie. Czym zajmuje się żona Jakuba Pyżalskiego?
Znana modelka przyznała się do aborcji w wieku 19 lat. "Nie byłam w stanie zapewnić mu dobrego życia"
„Mięsożerna teściowa opluła jadem moje wegańskie kiełbaski i było po majówce. A mój mąż tylko się z tego śmiał”
„Flirtowałam z sąsiadem z naprzeciwka. Gapił się moje okno jak w obrazek, ale nie po to, by podziwiać moje ciało”
„Ugotowałam zupę, a teściowa wylała cały gar do zlewu. Ma przepis na moje życie, ale mój dom, to moje zasady”
„Partner traktował moje dzieci jak natrętne robactwo. Z chęcią by się ich pozbył, więc dał mi wybór”
„Przystojny wdowiec skradł moje serce. Nie sądziłam, że zjednanie sobie jego dzieci okaże się wyzwaniem ponad moje siły”
„Dzieci i mąż traktują mnie jak intruza. Moje rodzinne ognisko domowe zmieniło się w centrum logistyczne”
„Nie mogłam patrzeć, jak dzieci kłóciły się o spadek i już dzieliły mój majątek. Zdziwią się, jak odczytają testament”
Promocja
Pokazywanie elementów od 1 do 4 z 8
Neuropeptydy w kosmetyczce. Technologia, która zatrzymuje czas
Współpraca reklamowa
Zaproś sztukę do swojego wnętrza z nową linią Velvet ART
Współpraca reklamowa
Jak dobrać damskie buty zimowe do swojego stylu i sylwetki?
Współpraca reklamowa
Wybierz się do Suntago i wypocznij w tropikalnym stylu
Współpraca reklamowa
„Woda opadła, psy zostały” – rusza kampania pomocowa dla bezdomnych zwierząt
Współpraca reklamowa
Blask, ciepło i styl na chłodniejsze dni z SHEIN
Współpraca reklamowa
Blaupunkt świętuje 100-lecie innowacyjnym gramofonem wertykalnym VT100
Współpraca reklamowa