Zmarł Ludwik Dorn, były marszałek Sejmu i opozycjonista z okresu PRL. Polityk miał 67 lat
Ludwik Dorn zmarł w wieku 67 lat. Byłego marszałka Sejmu, wicepremiera i opozycjonistę z okresu PRL żegnają ludzie ze świata polityki. „Wybitny parlamentarzysta, patriota. Należy mu się godne upamiętnienie w Sejmie" — napisał Szymon Hołownia.

Ludwik Dorn nie żyje
Ludwik Dorn, polityk i publicysta zmarł w wieku 67 lat. Przez lata był posłem na Sejm i marszałkiem V kadencji. Dorn był również współzałożycielem partii Prawo i Sprawiedliwość, a w rządach Kazimierza Marcinkiewicza i Jarosława Kaczyńskiego, wicepremierem i ministrem spraw wewnętrznych i administracji. Zmarłego opozycjonistę z okresu PRL w mediach społecznościowych żegnali ludzie ze świata polityki. Szczególnie ciepło wspominają go ci, którzy poznali polityka i z nim pracowali. „Zmarł Ludwik Dorn, intelektualista i ostry kozak! Pamietam go z czasów PiS, Mswia, marszałkowania i gdy był poza polityką. Zrobiliśmy masę wywiadów. Bez względu na sytuację, zawsze trzymał fason. Ostatni raz rozmawialiśmy w I i to był chyba ostatni wywiad” – napisał Jacek Nizinkiewicz
Odszedł Ludwik Dorn. Wybitny parlamentarzysta, patriota. Dobrze przysłużył się Polsce. Należy mu się godne upamiętnienie w Sejmie” – tak Ludwika Dorna żegna Szymon Hołownia.
Zmarł Ludwik Dorn, działacz opozycji w PRL, były marszałek Sejmu. Zasłużony Polsce, wieloletni parlamentarzysta, dla którego różnice w poglądach nigdy nie były przeszkodą w poszukaniu dialogu i porozumienia. Rodzinie i Bliskim składam najszczersze kondolencje - napisał Władysław Kosiniak-Kamysz, lider PSL.
Marian Zembala zmarł w wieku 72 lat. Okoliczności śmierci byłego ministra zdrowia badają śledczy
Zmarł Marian Zembala – były minister zdrowia oraz wieloletni dyrektora Śląskiego Centrum Chorób Serca. Z nieoficjalnych informacji wynika, że profesor przed śmiercią zostawił list adresowany do bliskich. „Nie wykluczamy, że mamy do czynienia z samobójstwem” – mówi „Gazecie Wyborczej” prokurator Joanna Smorczewska.
Włodzimierz Nowak, aktor znany z kultowej roli w „Misiu” Barei, nie żyje. Miał 80 lat
Włodzimierz Nowak, aktor najbardziej znany z roli recytatora wiersza w kultowym filmie „Miś”, zmarł 16 marca 2022 roku. O jego śmierci poinformował Związek Artystów Scen Polskich.
Kim był Ludwik Dorn?
Ludwik Dorn przyszedł na świat 5 czerwca 1954 roku w Warszawie. Studiował socjologię na Wydziale Nauk Społecznych na Uniwersytecie Warszawskim. W PRL-u działał jako opozycjonista. W 1975 r. brał udział w organizowaniu akcji zbierania podpisów przeciwko zmianom w Konstytucji. Zaangażował się także w pomoc dla prześladowanych robotników i związał się z KOR-em. Wstąpił do NSZZ „Solidarność” a w stanie wojennym był ścigany listem gończym.
Od 1990 r. zaczął bliżej współpracować z Jarosławem Kaczyńskim. Wsparł też prezydenturę Lecha Wałęsy i po jego wygranej w wyborach pracował w Kancelarii Prezydenta. W 2005 r. został ministrem spraw wewnętrznych i administracji w rządzie Kazimierza Marcinkiewicza. Z czasem pojawiały się kolejne różnice pomiędzy Ludwikiem Dornem a Jarosławem Kaczyńskim i ich polityczne drogi zaczęły się rozchodzić. W 2007 r. polityk złożył rezygnację z funkcji wiceprezesa PiS, a rok później decyzją zarządu partii, Dorn został usunięty z Prawa i Sprawiedliwości. W ostatnim czasie pozostawał komentatorem sceny politycznej. W 2015 r. poparł w wyborach prezydenckich Andrzeja Dudę. Dorn zajął się także tłumaczeniem wierszy i pisaniem bajek dla dzieci. Wydana w 2004 r. „O śpiochu tłuściochu i o psie Sabie” została wyróżniona na ogólnopolskim konkursie „Wielcy poeci piszcie dla dzieci”. Prywatnie Ludwik Dorn był ojcem czterech córek.
Polecane
Durczok, Krawczyk, Kowalewski, Gołas... Oni odeszli w 2021 roku. Te znane i lubiane postacie pożegnaliśmy w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy
„Matka zrobiła z naszego mieszkania muzeum PRL-u. Pośród kryształów i meblościanek czuję się jak w skansenie”
„Miał 29 lat, ja 41. Straciłam z nim swój rozsądek na zapleczu. Mój romans w dyskoncie miał jednak zaskakujący koniec”
„Mój szef latami kręcił lody na boku i miał sporo za uszami. W końcu pieniądze nie spadają z nieba”
„Miał być tort z truskawkami i kosze pełne czereśni. Ale teściowa z naszego wesela zrobiła festiwal bezguścia”
„Mieszkam w muzeum PRL-u i wstydzę się tego. Ciasna kawalerka z rodzicami to nie miejsce dla młodego studenta”
„Mam 60 lat, ale gdy ją spotkałem byłem niczym anturium. Miałem wypieki i czułem drżenie. Stara miłość dodaje wigoru”
„Mój były mąż traktował mnie jak śmiecia, a gdy odeszłam, chciał się zaprzyjaźnić. Niegodziwiec miał w tym ukryty cel”
„Samotny rolnik miał mi dać godną starość. Krętacz zamiast forsy miał słomę w butach i nie śmierdział groszem”
„Przyszła teściowa panoszyła się jak nadgorliwy kaowiec z PRL-u. Może i zostanę sama, ale nie dam sobie ustawiać życia”
„Agrobiznes miał być moim planem na życie, ale ze stresu i nerwów wyglądałam 20 lat starzej. Wszystko przez tę podłą babę”
„Szwagier miał pomagać mi przy Wielkanocy, a wprowadził chaos w moim sercu. Tegoroczne święta były gorące jak w lipcu”
Promocja
Pokazywanie elementów od 1 do 4 z 8
Wakacje nad morzem w Grano Hotel Solmarina – relaks, natura i słońce!
Współpraca reklamowa
Neuropeptydy w kosmetyczce. Technologia, która zatrzymuje czas
Współpraca reklamowa
Zaproś sztukę do swojego wnętrza z nową linią Velvet ART
Współpraca reklamowa
Jak dobrać damskie buty zimowe do swojego stylu i sylwetki?
Współpraca reklamowa
Wybierz się do Suntago i wypocznij w tropikalnym stylu
Współpraca reklamowa
„Woda opadła, psy zostały” – rusza kampania pomocowa dla bezdomnych zwierząt
Współpraca reklamowa