Kontrowersyjne życzenia z okazji dnia kobiet

Dzień kobiet jest świętem wywodzącym się z ruchów robotniczych w Ameryce Północnej i Europie. Popularność zyskał w latach 70. Z tej okazji, 8 marca kobiety otrzymują kwiaty, tradycyjnie są to goździki lub tulipany, oraz życzenia. W tym roku szczególne kontrowersje wywołały te, złożone paniom przez duchownych z parafii Matki Bożej Wspomożenia Wiernych.

Opublikowany przez Feminizm dla opornych Niedziela, 7 marca 2021

Treść kontrowersyjnych życzeń zamieścił na swoim fan page’u na Facebooku „Feminizm dla opornych”. Jeden z fragmentów stał się powodem oburzenia internautów, którzy wprost powiedzieli, że ich zdaniem parafia próbowała obrazić kobiety.

Jutro Dzień Kobiet. Niech nasze modlitwy i życzenia w ich intencji będą wyrazem uznania za ich miłość, mądrość i pracowitość. Módlmy się także, aby kobiety zawsze były sobą i nie ulegały zwodniczym hasłom nawołującym do równouprawnienia i wolności kosztem ich godności.

Internauci oburzeni życzeniami

Dodatkowym dowodem na ignorancję duchownych, na który wskazują internauci, miałoby być pomylenie daty. Ogłoszenie pochodzi bowiem z 28 lutego.

Pod postem zamieszczonym na Facebooku przez „Feminizm dla opornych” pojawiło się mnóstwo ironicznych komentarzy.

"Były sobą" tzn. spełniały swoją rolę społeczną w postaci rodzenia, gotowania, sprzątania i siedzenia cicho?
Wolność? Po co wam wolność? Macie przecież przyrodzoną godność.

Co sądzicie o kontrowersyjnych życzeniach? Na razie ich autorzy nie skomentowali jeszcze burzy, jaka rozpętała się w Internecie.