Oryginalne życzenia ślubne dla przyjaciół 

Życzenia na ślub przyjaciół powinny być wypowiedziane szczerze i płynąć prosto z serca. Warto wysilić się na nieco kreatywności, składając oryginalne życzenia. Większość gości będzie zapewne powtarzać tradycyjną formułę – „wszystkiego dobrego na nowej drodze życia”. Po ich usłyszeniu po raz dwudziesty z kolei, zapewne poczują się już znużeni. Dlatego proponujemy coś znacznie bardziej pomysłowego i wyszukanego. 

„Drodzy Przyjaciele. W tym ważnym dla Was dniu chcemy Wam życzyć nieustającej miłości, cierpliwości oraz wzajemnego zrozumienia. Obdarzajcie się zawsze wsparciem, opiekujcie się sobą i nie zapominajcie o przysiędze złożonej przed ołtarzem” 

„Z okazji ślubu pragniemy złożyć Wam najszczersze życzenia. Nieustannego zdrowia, pomyślności i miłości, która nadaje życiu sens. Niech Wasze dni będą zawsze pogodne, a smutki czy nieporozumienia odejdą w niepamięć” 

„W dniu Waszego ślubu, składamy Wam drodzy Przyjaciele życzenia szczęścia, radości, zdrowia i pomyślności”. Bądźcie dla siebie cierpliwi, stawajcie w swojej obronie i nie pozwólcie, aby cokolwiek stanęło na przeszkodzie Waszej miłości” 

Najpiękniejsze życzenia ślubne dla przyjaciół 

Życzenia z okazji ślubu przyjaciół mogą być również piękne i wzruszające. Dzięki temu nowożeńcy poczują, jak ważnymi osobami jesteście w ich życiu oraz jak bardzo cieszycie się z ich szczęścia. Składając je nie zapomnijcie jednak o tym, aby mieć przy sobie chusteczki – najprawdopodobniej zdarzy się Wam uronić łzy. 

„Drodzy Przyjaciele. Chcemy Wam złożyć najpiękniejsze życzenia z okazji dnia ślubu. Zależy nam na Waszym szczęściu i chcemy zawsze służyć Wam pomocą. Pamiętajcie o tym, że nadal jesteśmy Waszymi przyjaciółmi, dlatego możecie na nasz liczyć. Bądźcie zdrowi, kochajcie się niezłomną miłością i doczekajcie się niebawem licznego potomstwa” 

„Najdrożsi Przyjaciele. Dziś jest dzień, w którym zawieracie związek małżeński przed Bogiem i kościołem. Życzymy Wam, aby Jezus zawsze był dla Was wzorem niezłomnej miłości, gotowej do poświęcenia, służby, przebaczenia i stawania w swojej obronie. Niech nie zabraknie Wam wzajemnej cierpliwości, zdrowie dopisuje, a Bóg obdarzy ślicznymi maluszkami”. 

Zobacz także:

Mądre życzenia ślubne dla przyjaciół 

Życzenia dla młodej pary nie muszą być płytkie i banalne. Mogą nieść ze sobą wartościowy przekaz, nawiązujący do duchowego znaczenie sakramentu ślubu. Dajcie swoim przyjaciołom do zrozumienia, jak ważne i odpowiedzialne zadanie będzie ich czekać. Niech życzenia ślubne dla przyjaciół niosą ze sobą nadzieję na to, że miłość nowożeńców nigdy nie ustanie. 

„Dziś stanęliście wspólnie przed ołtarzem, aby w obecności wspólnoty kościoła powiedzieć sobie sakramentalne „tak”. Odtąd zobowiązaliście się do tego, aby troszczyć się o siebie i szanować aż do śmierci. Nie zapominajcie nigdy o tym, jaką przysięgę złożyliście. Wytrwajcie we wzajemnej miłości i każdego dnia uczcie się kochać siebie jeszcze mocniej i dojrzalej” 

„W dnu Waszego ślubu pragniemy złożyć Wam najszczersze życzenia – zdrowia, nieustającej miłości i wzajemnego szacunku. Niech Wasze uczucie każdego dnia dojrzewa. Bądźcie w sobie ciągle zakochani i dawajcie świadectwo tego, że prawdziwa miłość aż po grób jest możliwa” 

Życzenia ślubne dla przyjaciół – śmieszne 

Życzenia na wesele dla przyjaciół mogą przyjąć śmieszną formę, jeżeli są oni osobami z dystansem do siebie i poczuciem humoru. Uważajcie jednak na to, aby przypadkiem ich nie urazić. Humorystyczne życzenia mogą nawiązywać m.in. do damsko-męskich stereotypów, spraw łóżkowych czy alkoholu. 

„Nie tak dawno się poznali, flirtowali, figlowali. Dzisiaj wręczają sobie obrączki, niech dojrzewają w dozgonnej miłości” 

„Rzecz się to dzieje dziś niesłychana, pani zamierza poślubić pana. On aż tak nie chciał, lecz go zmusiła, przed wiele nocy poduszką dusiła.” 

„Co to dziś będzie na tym weselu. Przyjdzie dostojnych gości tak wielu. Będą się bawić i pić wódeczkę. Bo on poślubił prześliczną panieneczkę” 

Wierszyki na ślub dla przyjaciół 

Szczególnie dobrym przyjęciem nowożeńców cieszą się zazwyczaj życzenia ślubne w formie wierszowanej. Przyjaciele na pewno docenią Waszą kreatywność, jeżeli usłyszą rymowane słowa skierowane do nich prosto od serca. Nie muszą być to śmieszne życzenia, mogą być nieco bardziej dostojne:

„Dzisiaj wódeczki pijemy wiele, bo biorą ślub nasi Przyjaciele.  

Zabawa szykuje się do białego rana,

nowina to radosna i niesłychana”

 

„Bóg błogosławi dzisiaj młodej parze, 

którzy otrzymali siebie w wielkim darze.

Nie zaniedbujcie nigdy Waszej miłości,

niech nie zabraknie Wam wytrwałości”

 

„Dobiegło już końca ich narzeczeństwo, 

teraz zaczyna się już małżeństwo.

Czy dadzą radę wytrwać we wzajemnej miłości,

wybaczać sobie błędy i wszelkie słabości?

Pewnie będzie im potrzebne wsparcie od Boga,

nie będzie to usłana samymi różami droga”

Dedykacja do książki na ślub dla przyjaciół 

Pary młode często podczas wesela zachęcają swoich gości do pozostawienia dedykacji w specjalnie przeznaczonej do tego księdze. Dedykacja do książki na ślub to sentymentalna pamiątka od gości weselnych dla pary młodej, która nie naraża na ponoszenia jakichkolwiek kosztów. Przedstawiamy więc nasze propozycje. 

„Niech Wasza miłość nigdy nie ustaje”

„Co Bóg złączył, tego człowiek niech nie rozdziela”

„Prawdziwa miłość nigdy nie przemija”

„Pragniemy okazać Wam wdzięczność za to, że możemy być z Wami w tym ważnym dniu. Pamiętajcie, że zawsze możecie liczyć na naszą pomoc”

„Wasza miłość niech będzie wzorem dla innych. Nie ustawajcie we wzajemnej trosce o siebie”

„Bądźcie w sobie nieustannie zakochani i pamiętajcie, że zawsze będziemy Waszymi przyjaciółmi”