Zwiastun "The other lamb" Szumowskiej

"Niezaprzeczalna uczta dla zmysłów. Jeden z najpiękniejszych wizualnie i najbardziej klimatycznych filmów roku", "Prawdziwy horror o toksycznej męskości i nadużywaniu władzy. Szumowska jest reżyserską wizjonerką". Nie milkną głosy zachwytu nad nowym filmem Szumowskiej. "The Other Lamb" oczarował krytyków na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto, gdzie miał premierę. Właśnie światło dzienne ujrzał zwiastun anglojęzycznej produkcji. To, co możemy o nim powiedzieć, to że zapowiada niezwykle intrygujące i niepokojące kino. 

O czym jest nowy film Małgorzaty Szumowskiej?

Film nakręcony jest w konwencji mistycznego horroru z elementami body horroru i gore oraz ludowych wierzeń, która może się kojarzyć z niedawną głośną produkcją "Midsommar. W biały dzień" i serialem "Opowieść podręcznej". Porusza tematy kultu, religijności i oddania się idei sekty.

W głównej roli w " The other lamb" zobaczymy młodą gwiazdę Raffey Cassidy znaną z takich megaprodukcji jak „Królewna Śnieżka i łowca” i Michiela Huismana z „Gry o Tron”. Produkcją zajmą się Stephanie Wilcox, która stoi za zdobywcą Oscara – „Whiplash” czy „Drive”, Aoife O’Sullivan, Tristan Orpen Lynch oraz Marie Denessen z Zentropy – duńskiej firmy Larsa von Triera. Operatorem kamery tradycyjnie jak przy wszystkich dotychczasowych produkcjach będzie Michał Englert.

Dziewczyna o imieniu Selah (Raffey Cassidy) mieszka w komunie w środku lasu w bliżej nieokreślonym miejscu na ziemi wraz z innymi kobietami całkowicie oddanymi tzw. "Pasterzowi" (w tej roli Michiel Huisman). To, co zobaczymy w filmie oddaje nastrój sekty, w której jeden człowiek - zwykle mężczyzna cieszy się graniczącym wręcz z boskim uwielbieniem. Kobiety za jeden czuły gest czy uznanie swojego "Pasterza" są w stanie zrobić wiele. I tu własnie zaczyna się mrok.