Zofia Zborowska niedawno została mamą po raz pierwszy. Na początku sierpnia aktorka wraz z mężem, Andrzejem Wroną, podzielili się szczęśliwą informacją o narodzinach pierwszej córki - Nadziei. Para postanowiła nazwać córkę po babci aktorki. Nowiną o narodzinach córki Zofia Zborowska podzieliła się z fanami na swoim koncie na Instagramie, na którym chętnie dokumentuje różne wydarzenia ze swojego życia. Gwiazda nie skupia się jednak na publikowaniu słodkich, wyreżyserowanych zdjęć, ale szczerze opowiada fanom o trudnościach, z jakimi się zmaga na co dzień. Tak jest też teraz, w przypadku połogu. 

"Połóg" do wymiany

Aktorka postanowiła przeprowadzić ankietę na Instagramie, w której pyta kobiety m.in o przebieg ich połogu. Aż 80% kobiet (niemal 30 tys. głosów) przyznało, że połóg to dla nich trudny czas. Na szczęście większość kobiet odpowiedziała w ankiecie, że miały pełne wparcie w swoim partnerze lub partnerce. 

Największa zgoda panowała w pytaniu o nazwę połogu. Aż 84% użytkowniczek przyznało, że nazwa jest po prostu do wymiany. Zosia Zborowska skomentowała to słowami: "Nie uważacie, że to całe nazewnictwo ciążowo-porodwe jest absolutnie do wymiany?! 90% nazw jest tak obrzydliwa... np. dlaczego to co najlepsze i najbardziej wartościowe nazywa się siara, a nie supermleko? Cokolwiek... ale siara?!"

"Czemu nikt o tym nie mówi"

Aktorka zapytała również fanki co, ich zdaniem, jest najgorsze w okresie poporodowym. Gwiazda opublikowała część odpowiedzi, w których wielokrotnie powtarzają się te rzeczy:

"Dyskomfort powodowany ciągłym krwawieniem"

"Ból po nacięciu krocza, gojenie się rany"

"Niemoc w karmieniu piersią, ból suktów"

Zobacz także:

"Ataki paniki, depresja poporodowa, jestem najgorszą matką"

"To, że nikt o tym nie mówi!"

Zosia Zborowska skomentowała wyniki ankiety.

Dziewczyny, słuchajcie, nie jesteście w tym same. 80% kobiet, według mojej ankiety, przechodzi połóg bardzo ciężko, ale kiedyś to minie. Trzymajcie się. Jestem z Wami, mi też jest ciężko, ale każdego dnia jest o drobinkę lepiej. Jestem już dwa dni bez proszków przeciwbólowych. Jestem z Was wszystkich bardzo dumna, że to wszystko dźwigacie. Jesteście superbohaterkami dla mnie - powiedziała na swoim InstaStory Zosia Zborowska