Włodzimierz Zientarski w żałobie: zmarła mu żona

Nie żyje żona znanego dziennikarza motoryzacyjnego Włodzimierza Zientarskiego. Informacja o śmierci Marii Zientarskiej pojawiła się na nekrologu, umieszczonym na łamach "Gazety Wyborczej".

"Naszemu Przyjacielowi Włodzimierzowi Zientarskiemu wyrazy żalu i współczucia z powodu śmierci żony przesyłają zarząd i pracownicy Toyota Motor Poland."

Maria Zientarska od lat chorowała na stwardnienie rozsiane. Włodzimierz Zientarski goszcząc u Michała Figurskiego w audycji "NieZŁY pacjent" w Radio ZET w marcu 2020 roku, opowiedział o chorobie żony. 

Dziennikarz w wywiadzie przyznał, że o chorobie żony dowiedział się, zanim zostali małżeństwem. Było to ponad 25 lat temu.

Siedzieliśmy w kawiarni. Przygotowywaliśmy się do jakiejś imprezy motoryzacyjnej i nagle ona mówi: wiesz co, jakoś słabo widzę na jedno oko" – mówił wówczas Zientarski.

Wizyta w szpitalu i liczne badania dały jednoznaczną diagnozę: SM, czyli stwardnienie rozsiane. Wtedy zdecydował, że musi się zaopiekować Marią.

Przeczytaj także:

Żona Włodzimierza Zientarskiego, Maria chorowała na stwardnienie rozsiane

Żona Włodzimierza Zientarskiego zachorowała na stwardnienie rozsiane jeszcze przed trzydziestką. Jak podkreślają eksperci, właśnie w wieku 20-40 lat kobiety (bo najczęściej zapadają na tę chorobę kobiety dowiadują się o diagnozie. SM to zapalno immunologiczna choroba układu ośrodkowo-nerwowego.

Zobacz także:

Można powiedzieć, że to w jakiś sposób nacisnęło na mnie, że ja rycerz będę się teraz nią opiekował.

Dziennikarz przyznał, że dosyć szybko przyzwyczaił się do choroby żony. Przez lata wspierał ją w tej walce. Jak podkreślał "miłość i opiekuńczość" są najważniejsze w 

opiece nad osobą chorującą na stwardnienie rozsiane.

To Cię również zainteresuje:

Fot. Włodzimierz Zientarski z żoną, East News