Kamil Stoch – żona

Ile o Kamilu Stochu wiadomo całkiem sporo, to wiele osób wciąż zadaje sobie pytanie, kim jest żona trzykrotnego mistrza olimpijskiego. Ewa Bilan-Stoch to rodowita góralka. Podobnie jak jej mąż pochodzi z Zakopanego, gdzie ukończyła Szkołę Mistrzostwa Sportowego. Mimo że z wykształcenia jest pedagogiem, to zawodowo zajmuje się fotografią – umiejętności w tym fachu zdobywała w Krakowskich Szkołach Artystycznych. Stoi również na czele założonego w 2014 roku klubu narciarskiego KS Eve-nement Zakopane, a także projektuje czapki dla marki Kamiland, którą współprowadzi wraz z Kamilem Stochem.

Ewa Bilan-Stoch – wiek, wzrost

Ile ma lat i ile ma wzrostu Ewa Bilan-Stoch? Te informacje bardzo ciekawią internautów, dlatego pędzimy z odpowiedzią! Żona Kamila Stocha jest starsza od niego o dwa lata. Urodziła się 1 stycznia 1985 – to oznacza, że w 2022 obchodziła 37. urodziny. W sieci natomiast trudno znaleźć informacje na temat dokładnego wzrostu Ewy Bilan-Stoch. 

Kamil Stoch i Ewa Bilan-Stoch – jak się poznali? Historia związku skoczka i jego żony

Ewa Bilan-Stoch i Kamil Stoch poznali się w 2006 roku w Planicy. W tym słowiańskim kurorcie Stoch brał udział w zawodach Pucharu Świata na słynnej Letalnicy (odpadł w eliminacjach), a jego przyszła żona rozpoczynała swoją przygodę z fotografią. Jak przyznała w jednym z wywiadów, urzekła ją nieśmiałość skoczka. „Był nieśmiały, nie patrzył mi w oczy, spuszczał wzrok i... to mnie kompletnie zauroczyło. Spodobał mi się. Intuicyjnie poczułam, że to bardzo dobry, wrażliwy człowiek. Okazało się, że on, wtedy już członek naszej kadry skoczków, był moim kolegą" – mówiła na łamach magazynu „Pani".

Co ciekawe, para chodziła razem do jednej szkoły, jednak nigdy nie miała okazji się poznać. Był moim kolegą ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem. Stamtąd go jednak nie pamiętałam. Pewnie mijaliśmy się na korytarzach, ale ja byłam o dwie klasy wyżej i trenowaliśmy kompletnie inne dziedziny: on narciarstwo, ja judo" – dodała. 

Po trzech latach związku dwukrotny zdobywca Kryształowej Kuli oświadczył się ukochanej. Stoch poprosił wybrankę serca o rękę w miejscu, w którym spotkali się po raz pierwszy. W tym samym miejscu, w którym się poznaliśmy, trzy lata później Kamil mi się oświadczył. Nie wiem, co wymaga większej odwagi, czy wyjście na skocznię, czy może uklęknięcie przed kobietą na środku ulicy w tłumie kibiców"  zdradziła w wywiadzie dla Onet Sport kilka lat temu. 

Rok później, 7 sierpnia 2010 roku, narzeczeni stanęli na ślubnym kobiercu. Ceremonia obyła się w Kościele Paulinów na Bachledówce we wsi Czerwienne. Niestety, ze względu na zawody Letniego Grand Prix, w uroczystości nie mogli wziąć udziału koledzy Kamila Stocha ze skoczni, m.in. Adam Małysz, Dawid Kubacki i Maciej Kot. 

Czy Kamil Stoch ma dzieci? 

Dziś Ewa Bilan-Stoch i Kamil Stoch tworzą jedną z najbardziej rozpoznawalnych par w Polsce. Obydwoje jednak bardzo chronią swoją prywatność i nie zdradzają zbyt wielu szczegółów ze swojego życia. „Nie mam potrzeby uzewnętrzniania każdego fragmentu mojego życia, poddawania go ocenie innych. To, czym chcę się dzielić, pojawia się na mojej stronie oraz na Instagramie. Są jednak rzeczy, które zostawiam dla siebie, i to się nie zmieni. To moja osobista sprawa" – przyznała Ewa Bilan-Stoch w rozmowie z dziennik.pl. 

Zobacz także:

Przypomnijmy – mimo że Kamil Stoch i jego żona już od ponad dziesięć lat tworzą szczęśliwe i dobrze zgrane małżeństwo, to wciąż nie doczekali się jeszcze potomstwa.

Ewa Bilan-Stoch – Instagram, Twitter

Żona najlepszego polskiego skoczka ostatnich lat cieszy się także dużą sympatią fanów w mediach społecznościowych. Na Instagramie (@ewabilanstoch) obserwuje ją blisko 90 tys. użytkowników. Ewę Bilan-Stoch możecie śledzić również na Twitterze pod nazwą @ewabilanstoch. A warto – jeden z jej ostatnich postów zrobił w sieci ogromną furorę. Dlaczego? Spójrzcie sami: 

Zdjęcia Ewy Bilan-Stoch znajdziecie w naszej galerii >>