Zofia Zborowska i Andrzej Wrona w tym roku przywitali na świecie pierwszą córkę, której dali imię Nadzieja. Imię zostało wybrane na cześć babci aktorki. Para chętnie dzieliła się swoimi doświadczeniami już w czasie ciąży, podczas której ochoczo odpowiadali na wszystkie pytania fanów. Nic więc dziwnego, że Zofia Zborowska otwarcie mówi na swoim profilu na Instagramie jak doświadczyła połogu i czym zaskakuje ją macierzyństwo. "Jestem z Wami, mi też jest ciężko, ale każdego dnia jest o drobinkę lepiej. Jestem już dwa dni bez proszków przeciwbólowych" - pisała w sierpniu gwiazda.

Zofia Zborowska o połogu: "Nikt o tym nie mówi"

W najnowszym wywiadzie dla Dzień Dobry TVN Zofia Zborowska opowiedziała o trudnościach ciąży, porodzie i o tym, jak odnajduje się w nowej roli mamy. Aktorka przyznała, że czas ciąży był dla niej bardzo wymagający:

Miałam bardzo trudną ciążę, bardzo, bardzo trudny połóg, który tak naprawdę mnie zgniótł, ale dostałam nagrodę w postaci córeczki, która jest tak bardzo bezproblemowym dzieckiem.

Czas połogu również był dla Zofii Zborowskiej ciężki, zarówno pod kątem fizycznym, jak i psychcznym:

Połóg jest bardzo trudny dla kobiety, bo nagle znajdujemy się w zupełnie nowej sytuacji ze swoim ciałem i dzieckiem, do którego nie byłyśmy nawet w stanie się przyzwyczaić. Mąż, partner, partnerka – bardzo chcemy, żeby byli przy nas i pomagali, ale z drugiej strony mamy – za przeproszeniem – taki rozpierdziel emocjonalny i hormonalny, że nie dajemy sobie same rady.

Zofia Zborowska dodaje również, że choć była gotowa psychicznie na połóg, fizycznie ledwo dawała radę. Młoda mama nie była gotowa na reakcję swojego organizmu:

O tym się w ogóle nie mówi i do tego się w ogóle nie przygotowuje. Byłam gotowa psychicznie na połóg, wiedziałam, że to jest ciężkie. Tak bardzo skupiłam się na psychice, że zaskoczyła mnie fizyczność. Nie byłam w stanie siedzieć, stać, chodzić. Dlatego postanowiłam, że warto o tym mówić, żeby jakoś przygotować te dziewczyny na to, co może je spotkać. Nie musi, ale może - mówiła w Dzień Dobry TVN Zofia Zborowska