Pielęgnacja skóry pod oczami co robić?

Zmarszczki pod oczami pojawiają się stosunkowo najwcześniej i najczęściej są to zwykłe zmarszczki mimiczne np. od mrużenia oczu przy uśmiechu. Niemniej, skóra wokół oczu to najwrażliwsza część naszej twarzy i ma duże tendencje do przesuszania się. Odpowiednia pielęgnacja, czyli dobry krem pod oczy (np. z odżywczym awokado od Kielh's czy Clinique All about eyes w różowym opakowaniu) będzie widocznie opóźniał pierwsze delikatne zmarszczki, jednak istnieje jeszcze jeden rytuał pielęgnacyjny, który pozwoli odpowiednio zadbać o okolice oczu - chodzi o element każdego dnia - odpowiedni demakijaż. 

Można się śmiać, ale statystki pokazują, że wiele Polek do tej pory zmywa makijaż bieżącą wodą, bądź nie zmywa go wcale z braku czasu (!). Zatykające się nocą pory pod warstwą podkładu mają pole do popisu. Nie do końca chodzi o to jakich konkretnie kosmetyków do demakijażu używamy, ale w jaki sposób ich używamy. Długotrwały make up, wodoodporny tusz do rzęs nie zostaną usunięte jednym pociągnięciem wacika nasączonego płynem micelarnym. Nie należy też wykonywać w demakijażu "gwałtownych" ruchów - tuszu nie zmywamy, trąc zapamiętale oczu, nie ścieramy zamaszystymi ruchami podkładu z twarzy - takie metody prowadzą do uszkodzenia zewnętrznej warstwy naszej skóry, zwłaszcza w ultra wrażliwej okolicy oczu. Przy tonikach uważajmy na te, które mogą nadmiernie wysuszać cerę.

Demakijaż zaczynamy od oczu. Przyłóżmy do powiek nasączony płynem dwufazowym wacik i przytrzymajmy kilka chwil – nie ma konieczności pocierania. Bądźmy łagodne dla skóry wokół oczu, pozwólmy składnikom pielęgnującym zadbać o nasze rzęsy. W taki sposób dajemy czas, aby płyn rozpuścił dokładnie tusz do rzęs, nie uszkadzając ich., mówią makijażyści. 

 

To ważne, gdyż naprawdę jesteśmy dzięki tak niewielkiej rzeczy jak demakijaż, opóźnić proces tworzenia się zmarszczek. I co Wy na to?