Złote Globy 2021: dwie gospodynie gali

Tegoroczna gala Złotych Globów 2021, jednych z najważniejszych filmowych nagród odbyła się po raz 78.  - po raz pierwszy jednak wirtualnie. Nie zabrakło jednak prowadzącego gali, a raczej w tym przypadku, prowadzących. Uroczystość poprowadziły dwie kobiety - komiczki Tina Fey i Amy Poehler, które oprócz potężnej dawki ironii i czarnego humoru, którym wypełniały luki przy okazji wpadek z łączeniem się z gwiazdami, nie kryły swojego potężnego wsparcia i solidarności z nominowanymi kobietami (czekamy już tylko na oskarżenia na temat "kobiecego lobby w Hollywood" lub "ideologii kobiet"). 

"Nominowani są dzisiaj wielcy reżyserzy: Regina King za "One Night in Miami", Chloe Zhao za "Nomadland", Emerald Fennell za "Obiecującą. Młodą. Kobietę" i jeszcze dwie inne osoby, ale nie mamy już czasu!, żartowały prowadzące galę.

Zobacz też: "The Crown 4": Jak wygląda serialowa księżna Diana? Mamy nowe zdjęcia z planu!

Złote Globy 2021: nagrodzone kobiety

Tegoroczna gala Złotych Globów stała pod znakiem równości, a liczba nagrodzonych kobiet jest wręcz powalająca. Najważniejsze wyróżnienia odebrały m.in. Jane Fonda (Nagroda specjalna im Cecila B. deMille'a) oraz Chloé Zhao za reżyserię "Nomadland", która tym samym przeszła do historii. To przełomowe wydarzenie miało miejsce tylko dwukrotnie podczas 78-letniej historii Złotych Globów! Jak jest ważne dla kobiet- twórczyń pokazują słowa zdobywcy nagrodę za najlepszy scenariusz, Aarona Sorkina.

"Chloé Zhao, Emerald Fenell - jesteście powodem, dla którego mojej córce marzy się kariera filmowa - dziękuję wam za to".

Pełną listę nagrodzonych Złotym Globem znajdziecie pod linkiem (wśród nich Frances McDormand, Rosamund Pike, Jodie Foster, Andra Day):

Zobacz też: Złote Globy 2021 rozdane: wśród nagrodzonych The Crown, Gambit królowej i „Nomadland”

Złote Globy 2021: kreacje z własnego domu mody

W tym roku gala rozdania nagród odbyła się wirtualnie, co pozwoliło na większy luz i swobodę wśród nominowanych osób. Gwiazdy zwykle spętane stresem i uroczystymi kreacjami, tym razem otoczone były przez najbliższych w swoich domach - mogły wystąpić online tak, jak tylko chciały. Niektóre postawiły na przytulną domową sofę i piżamy (jak np. Jodie Foster), a jeszcze inne spragnione glamouru i pełnego make-upu przygotowały się na tę okazję tak, jak zwykle. Tę tęsknotę za szykowaniem się do wielkiego wyjścia w czasach lockdownu w zupełności rozumiemy. Ale możliwość wyboru dress code'u szanujemy po stokroć. Te oceny, rankingi, kąśliwe uwagi co do wyglądu gwiazd...

Zobacz też: Netflix. 4. sezon The Crown. Wszyscy mówią tylko o niej: Gillian Anderson w roli Margaret Thatcher!

Złote Globy 2021: kobieca tematyka

W tym roku gala była wyjątkowa nie tylko ze względu na nagrodzone kobiety, ale też na tematykę nominowanych filmów – większość z nich była przedstawiona z perspektywy kobiety lub opowiadała o charyzmatycznych bohaterkach jak np. "Nomadland" z nagrodzoną Frances McDormand, „The Crown”, „Gambit królowej”, „Cząstki kobiety”, "Obiecująca. Młoda. Kobieta" czy "Stany Zjednoczone kontra Billie Holiday".

Złote Globy 2021: Jodie Foster całujące żonę

Nagrodę za najlepszą aktorka drugoplanowa w dramacie odebrała genialna Jodie Foster, ale równie ważne jest to, w jakim stylu. Na sofie, w piżamie i z żoną u boku, którą po ogłoszeniu wyniku obdarowała wielkim całusem. Ale tę romantyczną scenę skradł ich czworonożny pupil, który ze stoickim spokojem siedział paniom na kolanach.