Rebel Wilson była gospodynią rozdania nagród BAFTA 2022, wręczanych przez Brytyjską Akademię Filmową. Aktorka i komiczka zaprezentowała się w dwóch sukniach tiulowej z cekinami oraz czerwonej. Wyglądała przepięknie, a jej cięty humor niezmiennie rozbawiał zaproszonych gości i widzów oglądających relację w swoich domach. Niemalże pewne było to, że odniesie się do wojny w Ukrainie. I zrobiła to! W najbardziej typowy dla siebie sposób...

Rebel Wilson na gali BAFTA 2022

Podczas gali rozdania nagród BAFTA 2022 temat wojny w Ukrainie został poruszony kilkukrotnie. Przewodniczący Brytyjskiej Akademii Sztuk Filmowych i Telewizyjnych, Krishnendu Majumdar rozpoczął wydarzenie oświadczeniem, w którym wyraził solidarność z Ukraińcami i Ukrainkami: 

Razem z naszymi przyjaciółmi z Ukraińskiej Akademii Filmowej wyrażamy naszą solidarność i nadzieję na powrót pokoju [...] Nasze myśli są z mieszkańcami Ukrainy, a także z tymi, którzy cierpią z powodu konfliktów w innych częściach świata - powiedział.  

Zdecydowanie bardziej bezpośrednia była prowadząca, Rebel Wilson, która wręcz słynie ze swoich ostrych komentarzy. Nie dziwi więc fakt, że gwiazda zwróciła się do samego Władimira Putina.

Zapowiadając występ Emilii Jones, która miała zaśpiewać piosenkę z filmu "CODA", Rebel Wilson poinformowała, że na scenie pojawi się dwóch tłumaczy języka migowego - jeden amerykański, a drugi brytyjski. Następnie pokazała środkowy palec prosto do kamery, mówiąc:

Na szczęście ten gest jest taki sam we wszystkich językach. To dla Putina.

Zgromadzona w Royal Albert Hall publiczność zareagowała na niego niezwykle entuzjastycznie. Rebel otrzymała gromkie brawa, które jasno wskazują na poparcie dla jej gestu.

Zobaczcie wideo:

Zobacz także:

Jesteście ciekawi, jak Rebel Wilson prezentowała się na gali BAFTA 2022? Galerię zdjęć z wydarzenia znajdziecie poniżej.

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: