Każda z nas, niezależnie od wieku i rodzaju cery powinna dbać o swoją skórę. Codziennie, rano i wieczorem, przed nałożeniem makijażu i po jego zmyciu. Przy pielęgnacji warto pamiętać, że nie tylko skóra twarzy potrzebuje odpowiedniej dawki witamin, szyja i dekolt to równie newralgiczne miejsca, po których najbardziej widać pierwsze oznaki starzenia.

Witamina C jest nazywana witaminą młodości, bo rozświetla cerę, dodaje jej energii i blasku, przywraca świeżość i zdrowy koloryt, niweluje oznaki zmęczenia, a także przeciwdziała zmarszczkom, poprawia napięcie i elastyczność skóry.

Dobroczynny wpływ witaminy C na skórę odkryto już bardzo dawno. Pogłębienie wiedzy oraz lepsze zrozumienie działania witaminy C umożliwiło stworzenie nowej, innowacyjnej linii do pielęgnacji twarzy, szyi i dekoltu PERFECTA FENOMEN CTH. Każdy z tych kosmetyków zawiera unikalny KOMPLEX CTH, który jest połączeniem trzech skoncentrowanych form witaminy C – lipofilowej, liposomowej i hydrofilowej C5300 (ta ostatnia pochodzi z najbogatszego źródła witaminy C, australijskiej śliwki Kakadu Plum)  oraz transporterów SVCT-1 pobudzających transport witaminy C bezpośrednio do komórek skóry.

Skuteczność w dostarczeniu witaminy C do komórek to najważniejszy czynnik decydujący o jej maksymalnym przyswajaniu i skutecznym działaniu w skórze – mówi Alicja Falender, Kierownik Laboratorium Badawczo-Rozwojowego Dax Cosmetics. – W linii PERFECTA FENOMEN CTH zastosowaliśmy technologię hiper-migracji, która polega na wykorzystaniu form witaminy C charakteryzujących się wysoką stabilnością, bezpieczeństwem i udowodnioną skutecznością w działaniu, posiadających zdolność wnikania w głębsze warstwy skóry oraz wykorzystaniu transporterów SVCT-1, które pobudzają transport witaminy C bezpośrednio do komórek skóry. Jest to jedno z najnowszych odkryć kosmetologii.

Zobacz także:

Komplex CTH odpowiada za rozjaśnienie, energizację skóry i działanie antyoksydacyjne. Działa przeciwstarzeniowo, poprawia jędrność i elastyczność skóry, spłyca zmarszczki. Zwiększa syntezę kolagenu i kwasu hialuronowego w skórze, a także zapobiega uszkodzeniom skóry spowodowanym przez promieniowanie UV. Kosmetyki z linii PERFECTA FENOMEN CTH zawierają także kwas hialuronowy (wysokocząsteczkowy, doskonale wiąże wodę i utrzymuje odpowiedni poziom nawilżenia), retinol (działa przeciwzmarszczkowo i uelastyczniająco), fitohormony (zwiększają ilość kolagenu w skórze) i ceramidy biomimetyczne (regulują nawilżenie, natłuszczenie i utrzymują właściwości barierowe i ochronne skóry).

Po czym poznać, że brakuje nam witaminy C?

Witamina C, zwłaszcza zimą, jest niezbędna, bo dostarcza organizmowi energii, a przecież mamy tendencję do zimowego rozleniwienia. Większość składników spożywczych zawiera witaminę C, dlatego mało prawdopodobnym jest, że będziecie cierpieć na jej niedobór. Na obniżenie poziomu witaminy C wpływa jednak palenie papierosów, a objawami są suche i wypadające włosy, nadmierna suchość skóry, osłabiona odporność, częste krwawienia z nosa i podatność na siniaki.

Chcecie dodać swojej cerze energii i świeżości? Weźcie udział w naszym konkursie PERFECTA FENOMEN CTH, w którym możecie wygrać aż 20 zestawów kosmetyków z KOMPLEX CTH.  Polecamy!

Aby wziąć udział w konkursie, zajrzyjcie tutaj!