Namówienie dziecka do zdrowego odżywiania to problem niejednego rodzica. Na nic przekonywanie, że warzywa to cenne źródło zdrowych witamin czy minerałów. Dziecko na hasło "zdrowe" powtarzane mu codziennie, reaguje alergicznie, i wcale nie ma się mu co dziwić. Dla niego ważne jest, żeby było smaczne. Ale jak ma się tego dowiedzieć, skoro nawet nie chce spróbować?

Za naszych czasów rodzice mieli z nami te same przeprawy. Wówczas królowała zabawa: "ta łyżeczka za mamusię, a ta za tatusia". I tak za każdym razem, aż do znudzenia. Nie chcąc skazywać dziecka i przy okazji siebie na tego typu katorgi, lepiej podejść do zadania twórczo i kreatywnie. Nic tak dziecka lepiej nie zachęci do działania jak nauka czy jedzenie przez zabawę. Jak to zrobić?

Jednym ze sprawdzonych sposobów może być zabawa w farmę. Razem z dzieckiem macie za zadanie nakarmić zwierzęta na farmie: krowy, konie, świnki, kury, króliki. Oczywiście najlepsza zabawa jest wtedy, kiedy dziecko ma obok siebie zwierzątka, a nie wirtualnie musi je sobie wyobrażać. Ulepcie z masy do lepienia poszczególne zwierzątka z farmy, a także przysmaki dla nich: marchewki, sałatę, ogórki, brokuły, ziemniaki. To świetna zabawa dla całej rodziny, a także sposób, żeby zachęcić dziecko do jedzenia warzyw i owoców.

Kiedy dziecko zobaczy, jakie apetyczne potrawy zjadają zwierzątka z farmy, samo będzie chciało spróbować warzyw, które mu przygotujesz. Naszykuj na talerzu sałatę, marchewki, ogórki, pomidorki i inne pyszności i bawcie się, że dziecko jest zwierzątkiem, które musi zostać nakarmione. Zobaczysz, że efekt cię zaskoczy. 

Jeśli nie masz pomysłu, jak ulepić zwierzątka, zainspiruj się Akcją Masa Kreatywności Netto. To już 2. edycja akcji, w której do zebrania tym razem są zwierzęta z farmy (poprzednia edycja należała do potworów i kosmitów). Krowa Karolina, psiak Tymon, królik Kacperek, koń Franek, świnka Halinka, kurczak Julek - szybko staną się przyjaciółmi twojego malucha. Jak zdobyć masę do ich ulepienia? To proste!

Za każde wydane 40 zł w sklepach Netto, otrzymasz jedną saszetkę, w której znajduje się jeden kolor masy Hey Clay (kolor niespodzianka) oraz jeden znaczek. Zbierz 6 znaczków i odbierz maskotkę zwierzątko za 24,99 zł. Do zebrania jest 6 różnych maskotek, wykonanych w 85 proc. z materiałów pochodzących z recyklingu.

Fot. materiały prasowe

Masa Kreatywności Netto jest miękka i plastyczna, dzięki czemu dziecko z łatwością ulepi to, co sobie wymyśli. Masa dostępna jest w 20 kolorach. Każdy rodzic z pewnością doceni to, że nie przywiera ani nie brudzi dłoni i ubrań, jest bezzapachowa i przede wszystkim bezpieczna dla dziecka. Jest nietoksyczna i biodegradowalna. 

W ramach Akcji Masa Kreatywności powstała również specjalna aplikacja i strona internetowa, gdzie zobaczysz przykładowe modele figurek, wraz z instrukcją, jak ulepić je krok po kroku. Na dzieci czekają również gry i zabawy z serii "Farma Świeżości", które wciągną je bez reszty. Memory, puzzle, zabawa w kółko i krzyżyk, gra pchełki - każde dziecko chętnie dołączy do zabawy. Możesz również zainspirować się w darmowej aplikacji mobilnej, która przygotowana jest z myślą o atrakcyjności dla twojego dziecka. Czeka na was mnóstwo kreatywnej i edukacyjnej zabawy. To najlepszy sposób na naukę dla twojego dziecka.

Zabawa z masą kreatywności nie tylko przekona twojego malucha do jedzenia, ale również będzie świetnym sposobem na nudę i kreatywna zabawę, zwłaszcza w ostatnim czasie, kiedy szczególnie doskwiera mu samotność i odizolowanie od grupy rówieśniczej. To świetna zabawa dla całej rodziny.

Fot. materiały prasowe