Mówisz partnerowi,co Cię podnieca? Większość kobiet tego nie robi!

Aż 96% Polek w wieku 18-65 lat jest aktywna seksualnie, z tym, że około 20% uprawia seks rzadziej niż raz w miesiącu. Moment inicjacji seksualnej w Polsce przypada zazwyczaj na wiek między 17, a 20 rokiem życia. Większość przyznaje się też do posiadania więcej niż jednego partnera seksualnego przez całe życie. Kobiety mają w sobie dużą chęć do eksperymentów, jednak rzadko ją wypełniają. Przyczyną jest często brak komunikacji między partnerami i obawa odrzucenia. Tylko 8% ankietowanych przyznaje się do dzielenia się fantazjami ze swoją drugą połówką! Problemy z komunikacją są jednak o wiele poważniejsze. Aż 93% Polek nie mówi partnerowi, kiedy ma ochotę na seks, a 88% nie wyjawia w jakiej pozycji chcą się kochać. Co je podnieca przyznaje zaledwie 6%.

Z jakimi innymi problemami z seksem mają do czynienia Polki?

Niektóre Polki nie radzą sobie z innymi poważnymi problemami związanymi z ich seksualnością. 15% ankietowanych mówi, że nigdy w życiu nie osiągnęły orgazmu, a niektóre przyznaje, że problem z erekcją mają ich partnerzy. Większość kobiet przechodzi duży kryzys w życiu erotycznym po urodzeniu dziecka. Tylko 30% wraca do współżycia bezpośrednio po zakończeniu połogu. Dla wielu kobiet jest to trudny okres, w którym dominuje zmęczenie, zmniejszające ich popęd. Aż 6% kobiet po urodzeniu dziecka już nigdy nie wraca do aktywności seksualnej. Skąd bierze się niechęć do współżycia wśród kobiet?

Skąd biorą się problemy kobiet z seksualnością?

Okazuje się, że powodem niezadowolenia Polek ze swojego życia seksualnego jest w dużej mierze niezadowolenie z własnego wyglądu i dalej idące niskie poczucie własnej wartości. Tylko 44% badanych jest zadowolonych ze swojego wyglądu. Najwięcej niezadowolonych wypada między 25., a 34. rokiem życia. Jako najczęstsze powody wymieniają wagę, wzrost, oznaki starzenia się lub zmiany w wyglądzie spowodowane zajściem w ciążę i urodzeniem dziecka. Niemal połowa zauważyła obniżenie poczucia własnej wartości w ciągu ostatnich 5 lat. Bariery fizyczne, za którymi stoi obawa przed odrzuceniem, są jednym z najczęstszych powodów niechęci do uprawiania seksu. Inne, często powtarzające się powody to zmęczenie, stres, czy problemy zdrowotne. Problemy w relacji z partnerem zniechęcają do współżycia zaledwie 38% Polek.

"Seks zaczyna się w głowie!" - coach seksu radzi jak rozwiązać erotyczne problemy

Polki są zadowolone ze swojego życia erotycznego i coraz bardziej chcą je urozmaicać. Są też bardzo świadome swoich potrzeb. Często deklarują, że lubią spontaniczność i różnorodność, mimo że rzadko same je proponują. Jak rozwiązać swoje erotyczne problemy sugeruje Joanna Keszka, coach seksu:

- Warto zacząć traktować swoją łóżkową aktywność jak sposób na relaks, na pozbycie się zmęczenia. Z seksem jest trochę jak ze sportem - na początku nie chce nam się ćwiczyć, potem jednak doceniamy dobre samopoczucie, jakie odczuwamy dzięki treningowi. W łóżku nie trzeba wyglądać perfekcyjnie, by czuć się dobrze. Ważna jest znajomość ciała, świadomość swoich potrzeb i energia, by spełniać erotyczne fantazje! Seks zaczyna się w głowie!

W pełni się z nią zgadzamy!