Zawarty w nich błonnik zmniejsza wchłanianie cholesterolu i tym samym zmniejsza ryzyko wystąpienia miażdżycy i chroni przed zawałem. Zespół naukowców z Uniwersytetu w Oxford przeprowadził obliczenia stwierdzające, że gdyby każda osoba po 50 roku życia jadła jedno jabłko dziennie, można byłoby uniknąć kilku tysięcy zgonów rocznie, które są spowodowane zawałami i udarami. Jabłko jest również bardzo dobrym rozwiązaniem dla cukrzyków, jednak powinni oni zachować umiar w ich jedzeniu – jedno jabłko dziennie zupełnie wystarczy. Jego indeks glikemiczny wynosi 38. Znów z pomocą przychodzi błonnik, który wspomaga proces regulacji cukru we krwi. Z kolei kwercentyna zawarta w skórce jabłka może zapobiegać pojawieniu się zaćmy u cukrzyków.

W każdym przypadku należy spożywać jabłka na surowo, umyte i nieobrane ze skórki. To właśnie w niej i pod nią znajduje się najwięcej cennych dla organizmu składników odżywczych.

Jabłka Grójeckie z Chronionym Oznaczeniem Geograficznym spełnia- ją najostrzejsze normy bezpieczeństwa żywności. Pamiętajmy więc, że każdy kęs Jabłka Grójeckiego, to nie tylko unikalny smak i wyjątkowy aromat, ale również solidna „dawka” zdrowia dla organizmu.

Źródło: https://www.nowafarmacja.pl/blog/blonnik-wszystko-co-musisz-o-nim-wiedziec
Źródło: https://www.ox.ac.uk/news/2013-12-18-apple-day-keeps-heart-doctor-away
Źródło: https://lekarzebezkolejki.pl/blog/jablka-a-cukrzyca-czy-mozna-jesc-jablka-chorujac-na-cukrzyce/w-1619

Materiał powstał z udziałem Jabłka Grójeckie

Zobacz także: