Aneta Kręglicka skrytykowana za to, że jest za chuda

Aneta Kręglicka spędza właśnie urlop na jednej z ulubionych wysp polskich gwiazd – Mykonos. 56-letnia modelka relacjonuje swoje wakacje w mediach społecznościowych i od jakiegoś czasu dzieli się z fanami pięknymi zdjęciami z rajskich plaż i kurortów.  Gwiazda nie spodziewała się jednak reakcji, jaką wywołały jej instagramowe posty. Była Miss Świata bardzo szybko zaczęła otrzymywać negatywne komentarze dotyczące swojej szczupłej sylwetki.

- Tylko się zastanawiam jakim kosztem - pisali zaniepokojeni figurą modelki internauci. Gwiazda na początku odpowiedziała na złośliwe docinki w komentarzach, a następnie umieściła na swoim Instagramie post, w którym nawiązała do tematu. 

Aneta Kręglicka zaczęła wpis od tego, że jest aktualne bardzo szczęśliwą, dojrzałą  kobietą. Zapewniła, że jest zupełnie zdrowa i podoba jej się to, jak wygląda jej ciało. 

- Jestem zdrową i szczęśliwą kobietą. Chyba w najlepszym momencie swojego życia. Dojrzałą i niezależną. Nie słuchającą już „dobrych rad”, szczególnie od obcych i bardzo „życzliwych” mi osób, sugerujących z grzywką czy bez, z uśmiechem czy nie, szczupła czy może lepiej grubsza itp. itd. - wyznała Aneta Kręglicka.

ZOBACZ TEŻ:

Dalej gwiazda wyjaśniła, jak dba o swój wygląd i jak to możliwe, że pomimo upływających lat, dalej cieszy się nienaganną figurą modelki. Okazało się, że to nie zasługa wielu wyrzeczeń, tylko zdrowego trybu życia, do którego od najmłodszych lat była przyzwyczajona. 

- Już w 1991 roku założyłam fundację i przez lata promowałam zdrowy styl życia (kto nie wie, niech poczyta o moich imprezach sportowych ABK 10K - marszobiegach, turniejach tenisowych, turniejach koszykówki, imprezach hipicznych). Zdrowe odżywianie i ruch od zawsze jest moją codziennością, a nie desperacją w utrzymaniu szczupłej sylwetki. Szanuję swój organizm i nie robię mu krzywdy. Może dlatego do tej pory nie miałam żadnych poważnych problemów zdrowotnych. Wszelkie insynuacje na ten temat są więc nieprawdziwe. Gdyby było inaczej mówiłabym o tym głośno bo choroba nie jest dla mnie tematem wstydliwym. Niech się wstydzą Ci, co kłamią - napisała stanowczo była Miss Świata.

ZOBACZ TEŻ:

Aneta Kręglicka promuje ruch body positive

W dalszej części wpisu Aneta Kręglicka poruszyła kwestie body shamingu, który dotyka nie tylko osoby plus size. Modelka zaapelowała o wzajemną tolerancję i wyrozumiałość, bez względu na to, jak wygląda ciało innego człowieka. 

- W naszym świecie jest miejsce dla szczupłych i otyłych, dla wszystkich. A temat tolerancji jest obecnie szczególnie aktualny. Bądźcie więc tolerancyjni, bo to wraca. Bądźcie też body positive w obydwie strony. Owszem, tak szczupło może wyglądać dojrzała kobieta, która nie stosuje heroicznych diet, bo ma taką genetykę, zdrowo je, uprawia regularnie sport, choć nie jest sportsmenką i która nie spędza całego swojego życia w gabinetach kosmetycznych, bo nie musi i nawet nie ma na to czasu - dodała Aneta Kręglicka.

Aneta Kręglicka poruszyła w swoim wpisie bardzo ważną kwestię związaną z ruchem body positive. Kiedy myślimy o akceptacji wszystkich ciał, często zapominamy o szczuplejszych osobach. Należy pamiętać, że tak samo bolą złośliwe komentarze skierowane do osoby z nadwagą, jak i do osoby chudej. 

PRZECZYTAJ TAKŻE: