Nowa płyta Zbigniewa Wodeckiego po śmierci

Mija rok od śmierci Zbigniewa Wodeckiego, który odszedł od nas 8 maja po udarze mózgu. Zbigniew Wodecki przed śmiercią pracował przez ponad rok nad nowym albumem "Dobrze, że jesteś". Córka artysty i przyjaciele postanowili wydać po śmierci nową płytę Zbigniewa Wodeckiego, którą promuje utwór "Chwytaj dzień" w wykonaniu Zbigniewa Wodeckiego i Kayah, do której słowa napisał Jacek Cygan. 

Katarzyna Wodecka-Stubbs, córka Zbigniewa Wodeckiego przyznaje, że nowa płyta Zbigniewa Wodeckiego będzie zaskoczeniem i niespodzianką dla fanów artysty.

Ta płyta, zupełnie inna niż wcześniejsze, jest pewnego rodzaju prezentem Taty dla nas, naszym dla niego, ale też Jego niespodzianką dla publiczności. - mówi Katarzyna Wodecka-Stubbs o płycie "Dobrze, że jesteś"

Do nowej piosenki Zbigniewa Wodeckiego "Chwytaj dzień" powstał wzruszający teledysk składający się z archiwalnych materiałów artysty. Twórcą scenariusza i reżyserem jest Roman Przylipiak.

Na nowej płycie Zbigniewa Wodeckiego "Dobrze, że jesteś", znalazły się kompozycje już istniejące, przywołujące mocno krakowskie tradycje, nie zabraknie też nowych utworów.

To album zagrany w stu procentach na żywo, bez zbędnych edycji i poprawek, tak często spotykanych w dzisiejszych produkcjach. Kilka z utworów Tata zdążył zaśpiewać z tekstem. Pozostałe nagrał scatem, jako wstępne wersje dla autorów tekstów. W takiej właśnie formie po części usłyszycie je Państwo na płycie. - dodaje córka artysty.

Na nowej płycie Zbigniewa Wodeckiego "Dobrze, że jesteś" usłyszymy takich artystów jak: Kayah, Kuba Badach, Sławek Uniatowski, Andrzej Lampert, Beata Przybyteki Junior Robinson.

Kayah, która zaśpiewała w utworze "Chwytaj dzień" powiedziała, że w trakcie pracy nad teledyskiem towarzyszyła jej refleksja, że nic nie jest dane nam na zawsze, dlatego warto żyć chwilą.

Stworzyliśmy do singla piękny teledysk, w którym moja postać jest tłem do wzruszających ujęć z życia Zbigniewa, to uroczy i bardzo wzruszający obrazek. To piękna kompozycja Zbyszka, jak na Wodeckiego przystało, wielce melodyjna i jakaś niedzisiejsza, bajkowa… Mam nadzieję, że wszystkim słuchaczom udzieli się ta niesamowita atmosfera, która towarzyszyła nam przy pracy nad tą piosenką, i refleksja, że nic nie jest dane nam na zawsze, dlatego warto żyć chwilą. Klarujmy zatem wina swe! I chwytajmy dzień! - powiedziała Kayah o teledysku

Na płycie "Dobrze, że jesteś" znalazły się utwory:

1. "Dobrze, że słońce"
2. "Give it a moment"
3. "Na paluszkach"
4. "Tylko ty"
5. "Chwytaj dzień"
6. "Sobą być"
7. "Piosenka pierwszego olśnienia jazzem"
8. "Nie ma jak Bacharach"
9. "Wykidajło czas"
10. "Nad wszystko uśmiech twój"
11. "Kod dostępu"
12. "Nauczmy się żyć obok siebie"
13. "Good night love".