"Zasada przyjemności" - nowy serial Canal+

"Zasada przyjemności" to najnowszy polski serial kryminalny, który przeniesie widza w sam środek policyjnego śledztwa, którego początkiem są morderstwa młodych kobiet w Warszawie, Odessie i Pradze.

"Zasada przyjemności" to pierwsza tak duża międzynarodowa koprodukcja krajów Europy Środkowo-Wschodniej nakręcona z rozmachem. W serialu wykorzystano kamery 6K i 8K, kamery podwodne i drony.

Scenariusz do serialu napisał Maciej Maciejewski, autor dwóch sezonów "Gliny". Reżyserem i showrunnerem serialu jest Dariusz Jabłoński (m.in. "Wino truskawkowe", "Gry wojenne", "Fotoamator"). Za zdjęcia odpowiadali wielokrotnie nagradzani wybitni operatorzy z trzech krajów, z Polski był nim Paweł Dyllus (“Chce się żyć”, “Jestem mordercą”). 

"Zasada przyjemności" - fabuła serialu

Fabuła serialu "Zasada przyjemności" skupia się wokół śledztwa prowadzonego przez śledczych z Polski, Ukrainy i Czech: Marię, Viktora i Serhija, którzy próbują rozwiązać zagadkę makabrycznych morderstw. Akcja serialu rozpoczyna się w momencie, kiedy plażowicze w Odessie znajdują dryfująca łódkę, wewnątrz której odnaleziono nagie, okaleczone ciało młodej kobiety. Tego samego dnia na Bulwarze Wiślanym w Warszawie wezwana do tajemniczej napaści policja odkrywa w bagażniku opuszczonego samochodu kolejne zwłoki. Czarną serię zdaje się potwierdzać kolejne dramatyczne znalezisko, odkryte przez aktorów w trakcie spektaklu na deskach praskiego teatru.

Do rozwiązania tych morderstw zostają wezwani śledczy z trzech krajów. Czy uda im się rozwiązać tajemnicę?

"Zasada przyjemności" - kto wystąpi?

W rolach głównych w serialu "Zasada przyjemności" na ekranie zobaczymy polskie i zagraniczne gwiazdy: dwukrotnie nominowana do Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego Małgorzata Buczkowska, znany z ról w hollywoodzkich produkcjach czeski aktor Karel Roden, ("Krucjata Bourne’a", "Blade: Wieczny łowca II"), Sergey Strelnikow, gwiazda ukraińskiego kina. W pozostałych rolach wystąpią: Roberta Gonera, Dawid Czupryński, Mirosław Baka, Urszula Grabowska, Piotr Machalica, Magdalena Boczarska i Mirosława Haniszewskiego.

"Zasada przyjemności" - kiedy premiera serialu?

Serial "Zasada przyjemności" będzie liczył 10 odcinków i jak ustalił nieoficjalnie portal Wirtualnemedia.pl, premiera światowa serialu odbędzie się na antenie Canal+ jeszcze przed wakacjami.

Będziecie oglądać nowy serial "Zasada przyjemności"?