Gwiazda Instagrama ma włosy do ziemi

Alona Anufriieva, ukraińska prawniczka i mieszkanka Dnipro, z pewnością ma powód do dumy. Jest posiadaczką niezwykle bujnych i długich włosów, co stało się jej znakiem rozpoznawczym. Alona cieszy się ogromną popularnością w sieci, szczególnie na Instagramie. Przyznaje, że jako mała dziewczynka, często miała przycinane włosy i nosiła krótkie, modne fryzury. Jednak w wieku dwunastu lat, gdy jej koleżanki nosiły krótkie fryzury, ona postanowiła, że zapuści swoje włosy do talii. Sytuacja trochę wymknęła się spod kontroli… Osiągnięcie wymarzonej długości zajęło jej 3 lata. Wtedy zdecydowała się kontynuować. Obecnie włosy kobiety sięgają ok. 15 cm dalej, niż jej stopy!

- Myślę, że siła kobiety tkwi w jej włosach i wyglądają pięknie, gdy są noszone tak długie, jak moje – mówi współczesna Roszpunka.

ZOBACZ TEŻ:

Modne Fryzury: 7 pomysłów na fryzjerską metamorfozę bez drastycznego cięcia

5 sposobów, aby włosy rosły szybciej

Jak dbać o długie włosy? Olej kokosowy i wytrzymałe szczotki

Alona Anufriieva ciężko pracowała na tak spektakularny efekt. Miesięcznie na pielęgnację włosów wydaje aż… 75 funtów! Wśród kosmetyków, którym zawdzięcza piękny wygląd i dobrą kondycję swoich włosów, są: olej kokosowy oraz szampon i odżywka, które wspomagają zagęszczenie włosów. Co więcej, Alona używa specjalnych szczotek, które są w stanie sprostać jej grubym falom. Przyznaje, że po sześciu miesiącach użytkowania jej szczotki pękają i musi wymieniać je na nowe. Co kilka miesięcy przycina końce swoich włosów, aby trochę je odświeżyć.

Zobacz też: 10 fryzur z długich włosów, które Cię wyszczuplą

Włosy i niebezpieczni fani

Bez wątpienia. Włosy Alony Anufriievy stały się jej znakiem rozpoznawczym. Przyznaje, że zdarzają się jej sytuacje, gdy zostaje zatrzymana na ulicy przez małe dziewczynki, które nazywają ją Roszpunką i chcą dotknąć jej włosów.

Alona sama od 2018 roku jest matką. Jej córka Mira uwielbia jej włosy i czasem sama próbuje je czesać. Kobieta twierdzi, że długość jej włosów nigdy nie była problemem w wychowaniu córki. Niestety skarży się na nieprzyzwoite komentarze, którymi jest zasypywana przez pseudo fanów. Zdarzają się sytuacje, kiedy mężczyźni proszą ją o pozwolenie na powąchanie jej pięknych, długich włosów. Błagają, aby nigdy ich nie ścinała. Czasem nawet proponują, że kupią jej kosmyki. Alona jest zniesmaczona takimi wiadomościami, wówczas nie odpowiada i od razu blokuje delikwentów.

Zobacz też: 7 sekretów długich włosów według aktorek Bollywood