Zapach olejków eterycznych i uspokajające kompozycje zapachowe w kolekcjach Orientalism, Reminescense i Floramania przekonają każdego, kto pragnie odpocząć tu i teraz, wzbogacając chwile relaksu o niezwykłe doznania zmysłowe. Ponadczasowy design świec, dyfuzorów i domowych odświeżaczy w sprayu stanowić będzie idealny, naturalny element dekoracyjny każdego wnętrza.

Zbliża się pora roku, która przynosi nadzieję na nowy początek, a wraz z nią nadchodzi Floramania

Nadchodząca wiosna zachęca do tego, by się zatrzymać, pozbyć się tego, co niepotrzebne i obciążające, sprawić sobie radość czymś zaskakującym i wypełnić zakamarki domu nowym aromatem w postaci dyfuzora zapachowego, świecy czy domowego odświeżacza w sprayu. Kolekcja Floramania zapewni Ci poczucie czystości i swobody, gdziekolwiek i kiedykolwiek zechcesz. Nie musisz mieszkać obok pól kwitnących kwiatów, by móc cieszyć się ich przepięknym zapachem.

Zapach

Pierwsze nuty zapachowe zauroczą Twoje zmysły wyborną gruszką, melonem i jabłkiem, które wnoszą do kompozycji owocowy akcent. Po chwili jednak na powierzchnię przebija się odurzający aromat białych kwiatów magnolii i jaśminu, które decydują o charakterze zapachu. Rozpoznasz w nim również nuty słodkiego miodu i lekko korzenny aromat różowych goździków. Dzięki łagodnej ziemistości wetywerii, drzewnemu cedrowi i czystym nutom piżma zapach sprawia przyjemnie harmonijne wrażenie.

Magnolia, która dominuje w tej kompozycji zapachowej, jest symbolem godności, wzniosłości, ale także kobiecej urody i subtelności. Jej zapach w pomieszczeniu wywołuje wrażenie witalności, energii i poczucia swobody. Jednocześnie jednak nadaje mu przytulny charakter, a gdy zamkniesz oczy, przeniesie Cię na kwitnącą łąkę.

Nuty głowy – najwyższe i najszybciej wyczuwalne – rozwijają się na samym początku. Tworzą pierwsze wrażenie i zazwyczaj są dość intensywne, po chwili się ulatniając.
- melon
- jabłko
- gruszka

Nuty serca – średnie nuty – wyczuwalne po kilku minutach, po ulotnieniu się nut głowy. Zwykle utrzymują się przez 2-3 godziny.
- magnolia
- miód
- goździk
- jaśmin

Nuty głębi – inaczej nuty dolne – ostatnia, najdłużej trwająca faza zapachu. Utrzymuje się przez ok. 4 godziny, a w niektórych przypadkach nawet przez cały dzień.
- cedr
- piżmo
- wetyweria

Zobacz także:

Dostępne wyłącznie na notino.pl