Zagęszczanie włosów – klipsy

Zagęszczanie i przedłużanie włosów metodą Clip In to nowoczesny zabieg, który można przeprowadzić samodzielnie w domu. Włosy doczepia się w postaci zszytych pasm włosów naturalnych lub syntetycznych z wykorzystaniem wrażliwych na nacisk klipsów. Metoda nie jest inwazyjna dla naturalnych włosów, a efekt nie jest trwały – zaleca się ściągnięcie włosów po każdym dniu użytkowania i w razie konieczności ponowne ich założenie. Jest to jedna z tańszych metod zagęszczania, która pozwala uniknąć kleju we włosach, efektu splątanych na długości odrostów oraz połamanych i poszarpanych włosów.

Przedłużanie polega na umieszczeniu na głowie kilku szerokich pasm włosów za pomocą spinek – grzebyczków – oraz przykryciu tych pasm naturalnymi włosami. Metoda ta jest popularna wśród stylistów i fryzjerów. Nie obciąża, pozwala na naturalny wzrost i dokładne umycie. Pasma nadają się do wielokrotnego użytku. Można je dowolnie stylizować i farbować. Do wyboru są włosy o różnej gramaturze, strukturze, kolorze i pochodzeniu.

Ilość pasm jest uzależniona od zamierzonego efektu – dla zagęszczenia wystarczą trzy pasma o gramaturze 50-100 gram. Dla osiągnięcia zadowalającego efektu przedłużenia, konieczne będzie wykorzystanie pięciu lub siedmiu pasm o łącznej gramaturze 120-240 gram.

Najtańsze są włosy syntetyczne. Zestaw do zagęszczenia można kupić już za 50 złotych, a do przedłużenia – 100 złotych. Cena będzie wzrastać wraz z długością i grubością włosów. Włosy naturalne można podzielić na słowiańskie, indyjskie, europejskie oraz azjatyckie. Najdroższe i najlepsze jakościowo są słowiańskie, najtańsze – azjatyckie. Przedział cen jest bardzo szeroki i mieści się w granicach 100-1 500 złotych.

Zagęszczanie włosów na mikroringi

Do zagęszczania włosów za pomocą mikroringów stosuje się włosy o tych samych klasach, co w przypadku metody Clip In. W tym wypadku cena materiałów waha się również w zależności od długości i gramatury wykorzystanego materiału. Jest to metoda przedłużania na stałe, dlatego nie zaleca się stosowania włosów syntetycznych.

Mikroringi  to małe obrączki wykonane z aluminium, miedzi lub brązu, zazwyczaj wyścielone od wewnątrz silikonem, których rozmiar i kolor dobiera się w zależności od rodzaju i struktury włosów. Włosy doczepiane łączone są w cienkie pasma za pomocą termozgrzewalnych tulejek, specjalnych klejów lub keratyny. Wsuwa się je w ring, który uprzednio został nawleczony, niczym koralik, na włosy naturalne i zaciska przy użyciu odpowiednich obcążków jak najbliżej nasady włosów. Mocowanie nie wymaga użycia ciepła, więc nie szkodzi naturalnym włosom. Docelowo na głowie znajduje się około 60-200 ringów. Przez kilka pierwszych dni od założenia, mikroringi mogą być wyczuwalne i powodować dyskomfort.

Zastosowanie tej metody wymaga od fryzjera sporej sprawności, dlatego niewiele salonów oferuje tę metodę. Efekt utrzymuje się przez okres 3-4 miesięcy, następnie należy przesunąć ringi do góry, w stronę skóry głowy. Cena zabiegu zaczyna się od 5 złotych za jedno doczepione pasemko.

Zobacz także:

Zagęszczanie włosów – metoda kanapkowa

Metoda kanapkowa polega na równomiernym doklejaniu cienkich pasków włosów sztucznych do naturalnych, tuż przy skórze głowy za wykorzystaniem silikonowych taśm. Łączenia są niewyczuwalne w dotyku i niemalże niewidoczne. Taśmy stanowią niewielkie obciążenie dla włosów, dlatego tę metodę poleca się kobietom o słabych, rzadkich i cienkich włosach naturalnych. Stanowią one spore utrudnienie przy spinaniu, dlatego zaleca się luźne upięcia i noszenie włosów rozpuszczonych.

Po 3-6 tygodniach użytkowania należy zgłosić się do fryzjera w celu przesunięcia pasm. Cena usługi to około 700 – 2 500 złotych.

Keratynowe przedłużanie włosów

Keratynowe przedłużanie i zagęszczanie włosów jest jedną z najpopularniejszych technik. Do jej zastosowania wykorzystuje się pasma włosów sztucznych podobne do tych stosowanych przy metodzie z mikroringami, ale w tym przypadku doczepia się je do włosów naturalnych za pomocą keratyny i przy użyciu specjalnej zgrzewarki lub pistoletu.

Dla zadowalającego efektu zabieg należy powtarzać co 2-3 miesiące, a cena jednego to około 500-1 500 złotych.

Laserowe zagęszczanie włosów

Przedłużanie włosów metodą laserową daje najlepsze efekty, co jest spowodowane wykorzystaniem techniki nanołączeń, które są niewidoczne i bardzo trwałe. Są odporne na działanie produktów kosmetycznych, farb oraz temperatury do 90 stopni Celsjusza. Metoda polecana jest dla włosów słabych, cienkich i rzadkich.

Zabieg trwa około 3 godzin przy doczepieniu 100 pasemek, a jego trwałość wynosi od 2 do 4 miesięcy w zależności od tempa wzrostu naturalnego włosa. Cena zabiegu to od 800 złotych wzwyż.

Zagęszczanie włosów ultradźwiękami

Zagęszczanie oraz przedłużanie metodą ultradźwiękową nie niszczy włosów, co jest jej główną zaletą. Łączenie włosów naturalnych ze sztucznymi odbywa się na zimno przy pomocy małych łączeń, które są trudne do zauważenia. Efekty zabiegu utrzymują się do pół roku. Łączenia są małe i trwałe, co stanowi spory problem przy ich zdejmowaniu.

Cena zabiegu przedłużania oraz zagęszczania włosów przy użyciu ultradźwięków to 800-2 500 złotych.

Zagęszczanie włosów – mezoterapia igłowa skóry głowy

Mezoterapia igłowa polega na podaniu substancji aktywnych, najczęściej osocza bogatopłytkowego lub Kenalog, w skórę głowy za wykorzystaniem specjalnej igły – kaniuli. Wskutek terapii następuje zahamowanie wypadania włosów oraz wzmożony porost nowych.

Rezultaty można zauważyć już po wykonaniu serii 4-7 zabiegów, cena każdego to około 300 złotych.

Domowe sposoby na porost włosów

Osoby, które nie są zainteresowane metodami na przedłużanie włosów przy użyciu sztucznych odpowiedników, mogą skorzystać z wielu domowych metod na przyspieszenie wzrostu oraz zagęszczenie włosów. Do najpopularniejszych z nich należą:

  • olejowanie,
  • odpowiednia dieta,
  • stosowanie produktów bez silikonów,
  • masaż głowy,
  • wcierki do skóry głowy,
  • minimalizm w pielęgnacji.