Body Shop przedstawia pierwszą stuprocentowo biodegradalną serię żeli pod prysznic.

Earth Lovers jest drugą serią kosmetyków do pielęgnacji ciała, przyjazną środowisku,  wprowadzoną na rynek przez The Body Shop. Jako firma kosmetyczna z wartościami, chlubimy się tym, iż wyznajemy swoją najważniejszą zasadę – Chronimy  Naszą Planetę.
Dzięki nowym, stuprocentowo biodegradalnym żelom pod prysznic Earth Lovers, możesz zafundować sobie odrobinę przyjemności i luksusu, używając tych jedwabiście miękkich żeli bez dodatku mydła z formułą zapobiegającą wysuszaniu skóry, niezwykle delikatnych dla Twojego ciała oraz naszej Planety.

Żele Earth Lovers wypełnione są po brzegi dobrocią: mieszanką ekologicznych ziół, ekstraktem z dojrzałych owoców oraz wyciągiem z aloesu pochodzącego z programu Wspólnoty Uczciwego Handlu (Community Fair Trade).  Pozostaw Twoją skórę niezwykle miękką, otoczoną delikatną nutką zapachową i wybierz jeden  z pośród sześciu pobudzających zapachów.  Pozwól by cudowna woń i aromat rozbudziły twoje zmysły i były dobrym początkiem dla każdego dnia tygodnia.

Czyste formuły Łagodne dla skóry.
Całą seirę Earth Lovers stworzono na bazie składników nie zawierających mydła, czyli bez formuł o właściwościach wysuszających. Zatem żele te, doskonale nadają się do suchej i bardzo wrażliwej skóry. Komponenty zawarte w tej linii nie zawierają żadnych z następujących podrażniaczy skóry:

Nie! Siarczanom – uniknęliśmy używania wszelkich siarczanów składających się z  substancji czynnych,  za to użyliśmy w nowej ekologicznej serii Earth Lovers samych naturalnych środków pieniących.

Nie! Barwnikom – dzięki odrzuceniu wszelkiego rodzaju kolorowych substancji możesz cieszyć się i poznać rzeczywisty kolor żeli pod prysznic.

Nie! Parabenom – The Body Shop zdaje sobie sprawę, że niektórzy klienci pragną kosmetyków bez parabenów, więc stworzył super ekologiczną serię nie zawierającą tych szkodliwych substancji.

Co Eko-Świadomy symbol oznacza dla mnie i mojego środowiska?
Eko-Świadomy symbol został po raz pierwszy przedstawiony/użyty w 2010 roku w ekologicznej serii kosmetyków do pielęgnacji włosów Rainforest.

To jest obietnica, że produkty opatrzone tym symbolem:
- Szanują wodne środowisko, dzięki czemu ryby mieszkające tam są w 100% chronione
- Są wykonane tylko z biodegradalnych formuł. To oznacza, że środki pieniące szybko ulegają biodegradacji w środowisku w momencie zetknięcia się z odpływem.
- Do produkcji użyto tylko opakowań powtórnie przetworzonych.

Organiczny Aloes z Gwatemalii
Każdy produkt z nowej serii żeli pod prysznic Earth Lovers zawiera ekologiczny aloes pochodzący z Gwatemalii, pozyskany z programu Wspólnoty Uczciwego Handlu(Community Fair Trade). Ekstrakt z aloesu od dawna był znany i ceniony na całym świecie. Słynie ze swoich leczniczych i  kojących właściwości.  Zawiera ponad 75 odżywczych substancji i 200 czynnych związków chemicznych. Używa się go do złagodzenia oparzeń i  jako naturalny balsam do ciała, pobudza on również wzrost nowych komórek skórnych.

Ponad 15 farmerów w stanie El Progreso w Gwatemalii należących do Wspólnoty Uczciwego Handlu uprawia i zbiera ekologiczny aloes dla The Body Shop. Uprawia się  tę roślinę bez użycia pestycydów i nawozów.  Następnie zbiera się tylko ręcznie, ręcznie myjąc i przetwarzając w przeciągu 12 godzin, aby zachować świeżość rośliny i wysoką jakość pozyskanego żelu aloesowego. Handel z The Body Shop stanowi dochód dla rolników i bezpośrednio przynosi korzyść członkom społeczności.The Body Shop ciężko pracuje by chronić naszą Planetę. Razem możemy zmieniać wszystko.