"Zabawa w chowanego" w telewizji: Sekielscy rozdają licencję

"Zabawa w chowanego" to drugi już dokument zrealizowany przez braci Tomasza i Marka Sekielskich, który w brutalny sposób obnaża skalę problemu jakim jest molestowanie seksualne i pedofilia w kościele. Pierwszy film o tej tematyce, "Tylko nie mów nikomu" został wyemitowany w maju 2019 roku i wywołał prawdziwe poruszenie w społeczeństwie. 

"Zabawa w chowanego" pojawiła się na YouTube 16 maja i do tej pory obejrzało ją ponad 5,5 miliona osób! Wiemy już, że dokument będzie można obejrzeć w telewizji. Marek Sekielskich poinformował na Twitterze, że jako pierwszy film wyemituje TVN, w czwartek (21 maja) o 21:35. Zachęcił do tego też inne stacje, oferując darmową licencję. 

"Zabawa w chowanego" w telewizji: gdzie obejrzymy film o pedofilii w kościele?

Najnowszy dokument o pedofilii w kościele w całości obejrzymy na YouTube, a także niedługo w telewizji. Jako pierwsza stacja wyemituje go TVN (czwartek 21.05 o 21:35). Nieco później, bo o godzinie 23:00 tego samego dnia, pojawi się w WP Telewizji, a w sobotę 22 maja emisję planuje Canal+.

"Zabawa w chowanego": skrzywdzeni w kościele

Drugi dokument o pedofilii w kościele skupia się na historii dwóch braci, wykorzystywanych seksualnie w dzieciństwie przez tego samego księdza. Jakub i Bartłomiej mieli zaledwie 7 i 13 lat, kiedy ksiądz z pobliskiej parafii, Arkadiusz Hajdasz, dopuszczał się molestowania. "Zabawa w chowanego" to przewrotny tytuł, który trafnie podsumowuje to, w jaki sposób kościół radzi sobie z przestępcami w swoich szeregach. Mimo skarg wpływających na kapelana, był on kryty przez biskupa, siostry zakonne i nie został nigdy ukarany.