Manicure hybrydowy - historia, która wiele zmieniła

Pierwsze metody nakładania manicure hybrydowego powstały już w latach 90., jednak dopiero ostatnie kilkanaście lat przyniosło prawdziwą rewolucję. Najpierw niezwykle trwały i elegancki manicure był dostępny wyłącznie w profesjonalnych salonach, gdzie manicurzystki miały do dyspozycji profesjonalny sprzęt. Z czasem okazało się jednak, że specjalne lampy niezbędne do wykonywania tej techniki można również zakupić do użytku domowego. Dzisiaj każda kobieta może zadecydować, czy będzie sama zajmować się swoimi paznokciami, czy zwróci się w tej sprawie do stylistki. Jedno natomiast pozostaje bez zmian: manicure hybrydowy daje ogrom możliwości, a wybór kolorystyki lakierów jest imponujący. Ilości kombinacji zależy wyłącznie od fantazji i nastroju, a nic nie poprawia humoru tak mocno, jak nowy manicure. Wystarczy zerknąć na katalog Neonail: https://www.neonail.pl/katalog/manicure/lakiery/zele-hybrydowe-uv/, by wybierać spośród kilkunastu odcieni. Każdy z nich odkrywa przed nami kolejne opcje.

Dobry lakier hybrydowy: czym się wyróżnia?

Tradycyjne lakiery wymagają długiego schnięcia, a później słabo znoszą wykonywanie codziennych obowiązków: kruszą się, odpryskują, ulegają zarysowaniom. Ich powłoka staje się często matowa i traci swój mocny połysk.

Lakiery hybrydowe stanowią zaprzeczenie tych wszystkich wad: są bardzo trwałe, nie tracą na swojej intensywności, wyglądają cały czas równie dobrze. Co ważne: dają duże pole do popisu, można je zdobić i nakładać dowolną ilość czasu, bo dopiero po utwardzeniu w lampie LED całkowicie zastygają. Wcześniej możecie więc do woli poprawiać zdobienia, a nawet zmienić całą koncepcję.

Trwałość lakierów hybrydowych gwarantuje kilka tygodni idealnego manicure, który zawsze będzie się pięknie prezentował. Kobiety pokochały go właśnie za wygodę noszenia i „niezniszczalność“, choć oczywiście bardzo ważna jest odpowiednia technika nakładania lakieru.

Hybryda do zadań specjalnych

To, co jest szczególnie ważne w malowaniu paznokci lakierami hybrydowymi to oczywiście tak zwana baza. Bez niej wykonanie stylizacji będzie niemożliwe, bo chroni ona płytkę paznokcia przed odbarwieniami i zapewnia trwałość manicure. Bazy mogą również służyć do innych zadań: pozwalają przedłużać paznokcie, czy od razu nadawać im kolor.

Zobacz także:

Obok bazy równie ważny jest top, który odpowiada za piękne wykończenie paznokci. Top może być przeźroczysty i błyszczący, a może mieć również drobinki, lub stać się matowy. Wszystko zależy od koncepcji i preferencji. Największą wartością jest oczywiście trwałość całej operacji - nawet do pięciu tygodni!

Moc kolorów

To chyba największa frajda, jeżeli chodzi o malowanie paznokci lakierami hybrydowymi: wybór dowolnego odcienia. A możliwości jest cała masa! Począwszy od stonowanych pasteli, a skończywszy na szalonych neonach. Łatwo dostosować kolor do okazji, nastroju, zgrać z wybraną stylizacją. Osoby kreatywne mogą skorzystać z jeszcze jednej opcji, czyli wykonywania wzorów i zdobień. Różnorodność i wielozadaniowość: to kolejne, istotne plusy manicure hybrydowego.

Co będzie potrzebne na start?

Aby zacząć przygodę z manicure hybrydowym w domowym zaciszu, potrzebna będzie oczywiście lampa do hybryd, baza, top i  wybór lakierów. Na początek warto kupić pakiet startowy, w którym będą zawarte najważniejsze elementy. I można brać się do dzieła!

Dla zabieganych powstała ciekawa alternatywa: lakier hybrydowy 3w1, który umożliwia wykonanie manicure w 20 minut. Tak wykonane paznokcie będą miały trwałość do 2 tygodni. To także ciekawa opcja dla osób, które lubią często zmieniać kolory i wymyślać nowe stylizacje.

Wygoda, precyzja, niezwykły efekt

Zadbane paznokcie to wizytówka równie ważna, jak piękne, zdrowe zęby. Właśnie dlatego manicure hybrydowy - który w tak łatwy sposób pozwala uzyskać świetne i długotrwałe efekty, podbił serca kobiet i stał się najpopularniejszą metodą zdobienia paznokci na świecie.

Co go wyróżnia na tle innych?

  • Łatwość aplikacji i wykonania
  • Stosunkowo niskie koszty (materiały dosyć szybko się zwracają)
  • Nieograniczona liczba kombinacji, jeżeli chodzi o kolorystykę i zdobienia
  • Trwałość i odporność manicure
  • Oszczędność czasu - paznokcie malujemy tylko raz na kilka tygodni (choć oczywiście można to robić częściej)
  • Możliwość zmiany kształtu paznokcia, pracy nad wyglądem płytki

Manicure hybrydowy może być wielką sztuką, lub po prostu zwyczajnym malowaniem paznokci z nadzwyczajnym efektem. Będzie idealny dla paznokciowych maniaczek i dla tych kobiet, które po prostu chcą mieć zadbane, eleganckie paznokcie.

Materiał powstał z udziałem Neonail.pl