Historia Zoyi Kukushkiny 

Zoya Kukushkina przyszła na świat na Syberii w 2011 roku. Jej matka zmarła zaraz po porodzie, natomiast o ojcu dziecka nie było żadnej informacji. Opieka nad dziewczynką przypadła jej babci. Zoya była jednak bardzo chorowitym i słabym dzieckiem, dlatego starsza kobieta musiała oddać je do domu dziecka. Dziewczynka w sierocińcu spędziła cztery lata. Chodź wyróżniała się na tle innych dzieci urodą, miała poważne problemy zdrowotne, dlatego potencjalni rodzice mieli obawy przed adopcją Zoyi. Dziewczynka wolno przyswaja informacje, ma problemy z pamięcią i nauką, a nawet mową. 

Los dziewczynki odmienił się, kiedy do sierocińca przybyła ekipa fundacji "Change One Life". Nagrana wizytówka trafiła do Tatiany Kukushkiny z Tatarstanu. Kobieta zakochała się w dziewczynce od pierwszego wejrzenia i zrozumiała, że musi ją adoptować. Tatiana przestraszyła się jednak stanu zdrowia dziewczynki i długo zwlekała z podjęciem decyzji. W tym czasie Zoyę adoptowała inna rodzina z Moskwy. Dziewczynka szybko powróciła jednak do domu dziecka, a Tatiana uznała to za znak i postanowiła zaadoptować Zoyę. Kobieta była już mamą dwójki dzieci, dlatego dziewczynka jednego dnia zyskała nowych rodziców i kochające rodzeństwo. 

„Najpiękniejsza dziewczynka na świecie”

Adopcyjna mama dziewczynki nie była jedyną osobą, która zwróciła uwagę na niezwykłą urodę Zoyi. Tatiana w rozmowie z lokalnymi mediami przyznała, że inne osoby „natychmiast zauważały Zoyę". Dziewczynka z dnia na dzień zaczęła otrzymywać różne propozycje dotyczące modelingu. W końcu rodzice przełamali się i zgodzili się na udział dziewczynki w sesji zdjęciowej.

Od tamtej pory jej kariera nabrała tempa. Dzisiaj Zoya współpracuje z największymi światowymi markami. Mając zaledwie osiem lat wystąpiła w reklamę Disneya i marki TVOE. Za sobą ma także pierwsze pokazy na tygodniach mody i występy w filmach reklamowych w całej Europie. Efekty różnych sesji publikuje na swoim Instagramie, który śledzi obecnie ponad 60 tysięcy osób. 10-letnia Zoya przez wielu została ogłoszona "najpiękniejszą dziewczynką na świecie".

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez (@zoyakukushkina)

Zoya Kukushkina – najmniejsza filantropka

Zoya pomimo błyskawicznej światowej kariery nie zapomina o swoim przykrym dzieciństwie. Dzisiaj chce pomagać innym dzieciom, które dalej przebywają w domach dziecka i przy okazji rozwija swoją drugą pasję - projektowanie. Zoya w 2019 r. przygotowała charytatywny pokaz kolekcji ubrań, które sama zaprojektowała. Cały dochód został przeznaczony na stworzenie wizytówek wideo dla sierot.  Mają one trafiać do potencjalnych rodziców adopcyjnych i pomagać dzieciom w znalezieniu nowego domu.

Oprócz tego dziewczynka została niedawno ambasadorem fundacji "Change One Life". Tej samej, która kiedyś pomogła jej znaleźć wymarzony dom i odmienić swój los. Na stronie fundacji powstała zbiórka pieniędzy, której celem jest zebrania miliona rubli. Cała suma na zostać przeznaczona na wizytówki wideo dla dzieci z domów dziecka.