Przestała zmywać i sprzątać w domu: „W pewnym momencie zabraknie im łyżek, filiżanek i talerzy”

Mieszkanka Hackney Lily Potkin, w sieci znana jako Miss Potkin podjęła się niecodziennego wyzwania. Kobieta, która na którą do tej pory spadało większość obowiązków, związanych z prowadzeniem domu, powiedziała „dość”. Na Twitterze MissPotkin pojawił się post, w którym ogłasza, że zwyczajnie...zaprzestaje sprzątania. Potkin żartobliwie dodała, że już wkrótce członkom jej rodziny zabraknie czystej zastawy i zapowiedziała, że mimo to nie złamie swojego postanowienia:

Dwa dni temu postanowiłam przestać zmywać. Przygotowuję wszystkim kolacje i jestem zmęczona tym, że muszę jeszcze sprzątać. Wtedy pojawił się ten stos. W pewnym momencie zabraknie im łyżek, filiżanek i talerzy. - czytamy na Twitterze MissPotkin

Cała akcja ma oczywiście na celu zaktywizowanie innych domowników, którzy do tej pory nie poczuwali się do pomocy Lily w gospodarstwie domowym. Kobieta regularnie publikowała aktualizacje związane z „wyzwaniem” - jak dowiadujemy się z jej Twittera, po kilku dniach udało się to osiągnąć. 

„To lekcja, żeby być słyszaną i szanowaną”

Choć dziś dużo mówi się o partnerstwie w związku, gotowanie, sprzątanie i dbanie o gospodarstwo domowe to wciąż „drugi etat” wielu kobiet. Nieraz sygnalizowanie problemu spotyka się z niezrozumieniem - tak było w przypadku Miss Potkin, której wyzwanie przyjęło wręcz formę buntu. Jak mówi kobieta, to jedyny sposób na to, aby zwrócić uwagę na swoje potrzeby:

To lekcja, żeby być słyszaną i szanowaną, i żeby nie musieć się powtarzać, kiedy rzeczy zaczynają wymykać się spod kontroli. Znaleźliśmy się w wyjątkowych czasach i dla mnie ostanie dwa dni były zabawniejsze niż cokolwiek innego. Myślę, że każdy z nas ma prawo do przeprowadzania własnych eksperymentów - czytamy na Twitterze Miss Potkin.