To właśnie salon pochłania często najwięcej czasu podczas urządzania domu czy mieszkania. Jest sercem domu, to w nim spędza czas cała rodzina. Podstawą każdego salonu jest miejsce gdzie można wygodnie usiąść. Najczęściej jest to sofa lub duży narożnik. Mebel musi być nie tylko wygodny, ale też funkcjonalny. Mając małe dzieci docenisz pokrowiec, który można prać w pralce. Jeśli masz małe mieszkanie warto mieć też rozkładaną sofę, aby móc kogoś awaryjnie przenocować. Sofa najczęściej jest głównym akcentem tego pokoju, świetnie wygląda w mocnym kolorze.

Popularnymi obecnie trendami w wystroju salonu są też naturalne cegły. Idealnie, jeśli są prawdziwe, pozbawione tynku, często też pomalowane na biało. Jeśli nie masz tyle szczęścia możesz zadowolić się ich imitacją.
Kolor ścian to wybór bardzo subiektywny. Modne są skandynawskie biele i szarości, ale wybór jest dowolny. Pamiętaj jednak że tak duże powierzchnie w mocnych kolorach mogą być bardzo przytłaczające.

Coraz większą popularność zyskuje też naturalne drewno. Jest ono bardzo ciepłe, ekologiczne i daje przytulny efekt. Warto zastosować go nie tylko na podłodze, ale też na ścianach.

Dekoracja ścian obrazami, a szczególnie modnymi plakatami to szybki sposób na zmianę w salonie, która nie pochłonie fortuny. Obrazy dodają wnętrzu życia i dużo mówią o jego mieszkańcach.