Pokój dzienny musi być przede wszystkim dostosowany do domowników, którzy w nim przebywają. Wnętrze  singla czy singielki z pewnością będzie różnić się od pokoju dziennego rodziny z dziećmi. Mając w domu maluchy musisz zwrócić uwagę nie tylko na ich bezpieczeństwo (unikać nisko stojących ozdób, szklanych elementów czy ostrych kantów), ale też łatwość utrzymania porządku. Biała sofa czy dywan może przy gromadce (a nawet jednym) maluchów szybko zmienić kolor.

Wygodnym rozwiązaniem jest połączenie salonu z jadalnią jeśli mamy wystarczająco dużo miejsca. Często także pokój dzienny zmienia się w pokój do pracy – mając mały metraż możemy zdecydować się na mały sekretarzyk, który świetnie wpisuje się w stylistykę całego pokoju.

Planując umeblowanie zastanówmy się jak najczęściej spędzamy w nim czas. Jeśli preferujemy seanse filmowe postawmy na wygodną kanapę i półki na kolekcje filmów, miłośnicy muzyki z pewnością zainwestują w odpowiedni sprzęt i głośniki zwracając uwagę na akustykę pomieszczenia.