Jill Biden. Co wiemy o pierwszej damie USA?

Amerykanie zwrócili na nią uwagę po słynnym nagraniu, na którym podchodzi do męża, Joe Bidena, w trakcie jego wywiadu z dziennikarzami i każe cofnąć się mu na bezpieczną odległość. Nie zważając na nagrywające ją kamery i tłum ludzi, po prostu podeszła do ukochanego i delikatnie go „przestawiła”, pokazując, że w obecnej sytuacji zachowanie społecznego dystansu jest najważniejsze. I choć niektórzy śmieją się z jej zachowania, uważając je za upokarzające dla kandydata na prezydenta Stanów Zjednoczonych i wskazujące na jego lekkomyślność w czasach pandemii, to właśnie tym podejściem zdobyła serca nie tylko Amerykanów, ale i ludzi na całym świecie.

Zobacz też: Zaprzysiężenie i taniec prezydenta. 10 najbardziej spektakularnych kreacji pierwszym dam USA

Pierwsza dama Stanów Zjednoczonych. Dlaczego ludzie tak kochają Jill Biden?

Jej opiekuńczość i troska w stosunku do męża Joe Bidena jest ujmująca. Widok zwyczajnej i zatroskanej o męża kobiety, która nie gra przed kamerami, daje poczucie normalności i rodzinnej atmosfery panującej w relacjach małżonków. Pierwsza sytuacja miała miejsce na lotnisku w Delaware, gdzie prezydent stał naprawdę blisko dziennikarzy, aby móc usłyszeć pytania, zagłuszane przez huk silników. Jill Biden bez wahania podchodzi do męża i prosi go, aby się odsunął od rozmówców. Na kolejnym nagraniu po prostu podchodzi do męża i oddala od dziennikarzy.

Nie boi się uczuć, emocji. Jet normalna. Pokazała to między innymi podczas debaty prezydenckiej, kiedy podeszła do męża, objęła go i pocałowała. Cały czas była przy nim i wspierała go, a on bardzo cenił jej obecność i liczył się z jej zdaniem. Jej ciepło i miłość do męża kontrastuje z chłodną i sztywną relacją łącząca Donalda Trumpa i jego żonę Melanię Trump.

Nic więc dziwnego, że Jill Biden jest uwielbiana, a na Twitterze możemy znaleźć mnóstwo postów i komentarzy pokazujących, jak wielką sympatią darzą ją Amerykanie:

- Miło popatrzeć, jak mąż i żona naprawdę o siebie dbają

- Wielka różnica między nimi polega na tym, że ona kocha Bidena

- To tylko kilka wpisów, udowadniających, jak wielki zachwyt budzi żona prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Zobacz też:

Anna Jaki - żona Patryka Jakiego: wiedząc o wadach płodu, zdecydowała się urodzić dziecko z zespołem Downa

Iwona Morawiecka - kim jest żona premiera Polki Mateusza Morawieckiego?

Zobacz także:

Wybory USA. Historia małżeństwa Joe Bidena i Jill Biden

Joe Biden i jego żona Jill są małżeństwem są od ponad 40 lat. Zanim się poznali, Joe Biden przeżył prawdziwe piekło: w tragicznym wypadku stracił żonę i roczną córeczkę, zostając sam z dwoma synami. Mimo żałoby i obowiązków zawodowych, nie chciał zaniedbywać swoich dzieci. Z pomocą przychodziła mu jego siostra Valerie. Tamten czas był dla polityka niezwykle trudny i sam przyznaje, że przeszedł długą drogę, aby uporać się z tragedią:

- Po wypadku zrozumiałem, że żeby popełnić samobójstwo, wcale nie trzeba być chorym ani słabym. Wystarczy świadomość, że byłeś na szczycie, a potem Cię zepchnięto. I wiesz, że nie masz już nigdy możliwości, aby wrócić.

Właśnie w tym trudnym czasie 32-letni Biden udał się na randkę w ciemno zorganizowaną przez jego brata, Franka. To wtedy poznał Jill Jacobs, ówczesną studentkę filologii angielskiej. Dziesięć lat młodsza dziewczyna była zauroczona dobrymi manierami Bidena. Taki był początek ich wielkiego uczucia. W tym samym roku Jill Jacobs rozwiodła się z pierwszym mężem, a dwa lata później, w 1977 roku, została żoną Joe Bidena. W 1981 roku na świat przyszła córka pary Ashley Biden.

Jill od początku pokochała synów Joe Bidena i starała się zastąpić im matkę. Chociaż nigdy nie zdecydowała się na adopcję, dzieci szybko zaczęły traktować ją jak mamę.

- Mama przysłała nam Ciebie - miał powiedzieć do pierwszej damy starszy z synów Bidena.

Zobacz też:

Przyszłego męża poznała na... fotelu dentystycznym. Kim jest żona Władysława Kosiniaka-Kamysza?

Pierwszy raz w historii Polka będzie monitorować wybory prezydenckie w USA. Kim jest Urszula Gacek?

Jill Biden. Pierwsza dama USA. Działalność zawodowa

Jill Biden przez dwie kadencje prezydenta Baracka Obamy i wiceprezydentury jej męża była aktywnie działająca drugą damą. Od zawsze związana była z działalnością charytatywną. Pomagała dzieciom z ubogich rodzin, a także blisko współpracowała z Michelle Obamą. Była inicjatorką Joining Forces, zapewniając pomoc żołnierzom i ich rodzinom. W połowie lat 90. ubiegłego stulecia została prezeską Biden Breast Health Initiative zapewniającej dziewczętom i kobietom profilaktykę i edukację w walce z rakiem piersi.

Zobacz też:

chłodną i sztywną relacją łącząca Donalda Trumpa i jego żonę Melanię Trump.0

chłodną i sztywną relacją łącząca Donalda Trumpa i jego żonę Melanię Trump.1