Wybory 2020: Na kogo zagłosuje Justyna Kowalczyk?

Justyna Kowalczyk nie będzie głosowała w Polsce. Polska biegaczka narciarska będzie w tym czasie przebywać na zgrupowaniu w Austrii. Zapowiedziała, że już wypełniła wniosek o dopisanie jej do spisu wyborców w austriackiej ambasadzie RP. Fani zasypują ją pytaniami o to, czy odda swój głos na Andrzeja Dudę czy Rafała Trzaskowskiego.

Justyna Kowalczyk postanowiła w końcu odnieść się do licznych pytań. Jej odpowiedź jednak nie jest tym, czego oczekiwali fani.

Czytałam komentarze pod poprzednim TT i mam prośbę: darujcie sobie te wszystkie próby bądź przekonania bądź wyszydzania. Gdy będę chciała podzielić się tym, na kogo oddam swój głos, to to zrobię. Po prostu - skomentowała.

Justyna Kowalczyk w tych słowach ucięła dyskusję. W komentarzu dodała jeszcze, że nie chce nikogo do niczego przekonywać, oraz że każdy powinien oddać głos zgodnie ze swoim sumieniem.

Wybory 2020: Na kogo zagłosują polskie gwiazdy?

Justyna Kowalczyk jest jedną z niewielu gwiazd, które nie podają jednoznacznie, na kogo będą głosować. Wiele polskich gwiazd już poparło któregoś z kandydatów. Na Rafała Trzaskowskiego zagłosują m.in. Ola i Michał Żebrowscy, Krystyna Janda, Wojciech Mann czy Kayah. Jarosław Jakimowicz opowiedział się za Andrzejem Dudą.

Wybory 2020: Justyna Kowalczyk nie chce agitować?

Tymczasem Justyna Kowalczyk nie chce mówić, o tym, na kogo zagłosuje. Być może nie podjęła jeszcze decyzji i jest w tej grupie głosujących, którzy wciąż stoją przed znakiem zapytania? Wyniki sondażu Social Changes pokazują, że 7% wyborców nie zadecydowało jeszcze, na kogo odda swój głos i to oni okażą się kluczowi.

Z drugiej strony być może Justyna Kowalczyk nie chce wykorzystywać swoich zasięgów do agitacji lub obawia się, że straci część fanów o odmiennych poglądach? To wszystko tylko możliwe scenariusze. Wybory są tajne, co oznacza, że nikt nie musi dzielić się informacją o tym, na kogo zagłosuje lub będzie głosował.