Każda kobieta pragnie mieć ładne i jędrne pośladki i uda. Ćwiczenia mięśni tych części ciała nie tylko uelastyczniają skórę i wzmacniają mięśnie, ale też nogi i obręcz biodrową. Poprawia też kondycję i wspomaga koordynację. Zobacz, jakie ćwiczenia pomogą Ci zwalczyć wałki tłuszczowe pod pośladkami!

Spis treści:

 1. Dlaczego powstają wałki tłuszczowe - ćwiczenia
 2. Dieta na redukcję tłuszczu i cellulitu
 3. Noszenie modelujących rajstop - przygotowanie do sezonu letniego

Dlaczego powstają wałki tłuszczowe - ćwiczenia

Bez względu na to czy jesteś wysportowaną kobietą czy masz kilka nadprogramowych kilogramów istnieją dość trudne miejsca, w których potrafi gromadzić się tłuszcz. Jednym z nich jest to w górnej partii ud, tuż pod pośladkami. Najczęściej do jego odkładania prowadzi siedzący tryb życia oraz szybki przyrost wagi - mogą one pojawić się także u dziewczynek w okresie dojrzewania, które stronią od wszelkiej aktywności fizycznej. U kobiet z wykrytym PCOS jest to dość częste zjawisko ze względu na to, że w grę wchodzą również hormony.

Tłuszcz odkłada się także w momencie gdy mięśnie pośladkowe i ud są w bardzo słabej kondycji. Dbając o to możemy sprawić, że znikną po regularnych ćwiczeniach. Oprócz nich doskonałym pomysłem jest codzienna jazda na rowerze, jeżeli tylko dopisze pogoda. Uwarunkowania genetyczne czy też tryb życia mocno wpływają na wygląd pośladków - zadbaj o nie razem z nami i nie wstydź się już więcej założyć szortów!

Ćwiczenie z elastyczną gumą

 1. Połóż się wygodnie na macie do ćwiczeń lub na kocu na podłodze.
 2. Wybierz elastyczną gumę sportową o dość silnym obciążeniu tak, aby móc poprawnie wykonać to ćwiczenie. Połóż się na plecach i zegnij kolana.
 3. Umieść gumę pomiędzy udami i lekko naciągnij na górną ich część.
 4. Unieś biodra do góry wraz z pośladkami.
 5. Jednocześnie podczas podnoszenia rozszerzaj uda na boki na zewnątrz.
 6. Wracając do pozycji wyjściowej zaciskaj uda do wewnątrz.
 7. Podczas wykonywania tego ćwiczenia napinaj mięśnie pośladków.
 8. Powtórz serię ćwiczeń przynajmniej 10-15 razy.
 9. W momencie gdy zaczniesz czuć lekkie zmęczenie, wykonaj jeszcze 3-4 powtórzeń i odetchnij.
 10. Aby uzyskać jak najlepsze wyniki, ćwicz przynajmniej 2 razy w tygodniu przez miesiąc.

Ćwiczenie z ciężarkami w dwóch wersjach

 1. Ułóż matę do ćwiczeń i postaw na niej nogi w rozkroku.
 2. Przygotuj ciężarki w przedziale wagowym od 2-5 kg.
 3. Stań wyprostowana i schyl się na ugiętych kolanach po ciężarki. Pozostań przez chwilę w tej pozycji z wyprostowanymi plecami. Gdy poczujesz, jak napinają się uda w dolnej części,
 4. Powoli wyprostowuj się, podnosząc ciężarki. Wykonuj serię z minimum 10 powtórzeniami.
 5. Wraz z upływem czasu, gdy tylko poczujesz się silniejsza i mięśnie przestaną drżeć, możesz nieco zwiększyć ciężar hantli.
 6. Możesz je zastąpić butelkami wody lub innym cięższym przedmiotem, dobrze leżącym w dłoniach.
 7. Innym sposobem jest ułożenie się na plecach na macie do ćwiczeń i zgięcie tułowia lekko do przodu.
 8. Teraz czas na nogi - odchylamy je tak, aby utworzyć w powietrzu kąt rozwarty, opierając ciężar na pośladkach.
 9. Dodatkowo podnosimy w rękach hantle i trzymamy wzdłuż ciała. Wykonaj serię przynajmniej 10 razy.

Dieta na redukcję tłuszczu i cellulitu

Jeżeli prowadziłaś do tej pory siedzący tryb życia i w głównej mierze jadłaś węglowodany, zmień dietę na bardziej lekkostrawną. Wzbogać ją o proteiny i błonnik z warzyw. Doskonałym i zdrowym przykładem będzie dieta rozdzielna, która staje się doskonałym pomysłem na całe życie, a nie tylko na miesiąc czy dwa.

Podczas przygotowywania klasycznego posiłku z mięsa duszonego, kotleta, gotowanych ziemniaków czy kaszy oraz surówki możesz wyczarować odpowiednią kombinację, za którą podziękuje ci twój układ trawienny. Wypróbuj Danie z mięsa i surówki, pomijając gotowane ziemniaki. Jeżeli wolisz wegetariańską wersję - nałóż surówkę i kaszę czy ziemniaki. Ta metoda niełączenia tłuszczów i węglowodanów sprawia, że łatwiej chudniesz, a przy tym czujesz się lżej!

Zobacz także:

Noszenie modelujących rajstop - przygotowanie do sezonu letniego

Rajstopy funkcjonalne wspomogą dodatkowo ćwiczenia w okresie przejściowym. Wiosną, gdy temperatura jeszcze nie rozpieszcza, najlepszym rozwiązaniem są rajstopy, które delikatnie ocieplają nogi. Ciekawym wyborem są te antycellulitowe lub modelujące, które pozwolą na utrzymanie efektów ćwiczeń.

Są one najczęściej wykonane z wysokiej jakości przędzy, gdzie znajdują się składniki aktywujące się podczas ciepła noszenia. W ten sposób ma to realny wpływ na kondycję skóry - wspomagają szybszą regenerację skóry oraz redukcję cellulitu. Rajstopy uciskowe wspomagają krążenie krwi oraz sprawiają, że nogi nie puchną po całodziennym przebywaniu nawet w najwęższym obuwiu do pracy.

Sprawdź też: