Wróżby z obrączki: na czym polega i co jest potrzebne?

Wróżby z obrączki pomagają odpowiedzieć na wiele nurtujących człowieka pytań. Czasami do ich wykonania wystarczy sama obrączka, a czasami trzeba posłużyć się jeszcze dodatkową pomocą - na przykład szklanką czy nitką. Najczęściej wróżą w ten sposób młode kobiety, chcące dowiedzieć się ilu będą miały partnerów, kiedy wyjdą za mąż, jak będzie miał na imię wybranek, czy też ile będą miały dzieci. Przy pomocy obrączki można sprawdzić wiek, w którym weźmie się ślub, a także płeć dziecka.

Oczywiście, do wszystkich tych wróżb należy podchodzić w odpowiedni sposób - być może rzeczywiście ukażą przyszłość, jednak lepiej nie przywiązujmy się na przykład do myśli, że urodzimy dziewczynkę, gdyż obrączka czasem może się pomylić. Podobnie nie warto odrzucać fajnego mężczyzny tylko dlatego, że wróżba nie wskazała jego imienia jako przyszłego męża.

Niektóre kobiety zastanawiają się dlaczego wróżyć trzeba właśnie z obrączki, a nie z ulubionego pierścionka. Chodzi tu przede wszystkim o obciążenie - pierścionek z racji oczka jest z jednej strony cięższy, więc wróżba nie wyjdzie. Obrączka jest dodatkowo symbolem związku małżeńskiego, więc korzystanie z niej w trakcie wróżby zwiększa jej moc. Na czym polega to wróżenie? Zawieszamy obrączkę na włosie lub na nitce, a następnie umieszczamy ją nad brzuchem, nad dłonią lub nad szklanką. Patrzymy w jaki sposób się porusza - określone zachowanie wskazuje na określone odpowiedzi. 

Wróżby z obrączki: ciąża

Wróżby z obrączki nad brzuchem pomogą poznać płeć dziecka. Dawniej aż do samego porodu nie było wiadomo czy to chłopiec, czy też może dziewczynka, dlatego wykorzystywano moc obrączki by poznać płeć maleństwa. W ten sposób można wróżyć i dziś! Jeśli obrączka zawieszona na nitce i trzymana nad brzuchem zaczyna się poruszać ruchem wahadłowym, urodzi się dziewczynka, a jeśli zaczyna kręcić kółka, urodzi się chłopiec. Wróżba na płeć dziecka może też wskazywać kolejno i jedno, i drugie. Odpowiedź na pytanie czemu jest prosta - urodzą się bliźnięta. Jeśli wskazuje wróżba z obrączki bliźniaki, mogą one być oczywiście jednej płci. Wówczas obrączka powinna ruszać się przez chwilę, po czym przystanąć lekko i po chwili zacząć się ruszać w ten sam sposób. 

Z tego elementu biżuterii można też wróżyć nie będąc w ciąży - ustawiając obrączkę nad swoją dłonią. Wróżyć (czyli trzymać zawieszoną na nitce obrączkę) może inna, bliska osoba, ale można również wróżyć samej sobie. Ważne by najpierw wolną dłonią przytrzymać obrączkę - ustawić ją tak, by się nie poruszała. Trzeba też starać się trzymać spokojnie rękę z nitką, żeby obrączka nie zaczęła się poruszać pod jej wpływem - musi to być jej własny ruch. 

Na jakie jeszcze pytania może odpowiedzieć wróżba z obrączki? Kiedy zajdę w ciążę i ile będę mieć dzieci! Można także sprawdzić w jakim wieku urodzi się dziecko. Pierwszą część wróżby (ile będzie dzieci) wykonuje się nad dłonią w opisany wcześniej sposób, podczas gdy do wywróżenia wieku potrzebujemy jeszcze szklanki z wodą - powinna być nią napełniona do połowy. Obrączkę należy tak trzymać, żeby znajdowała się w szklance, ale jednocześnie nie dotykała wody. Nie ruszamy ręką, tylko czekamy aż obrączka sama się rozhuśta - a w zależności od tego ile razy uderzy w boki szklanki, w takim wieku urodzi się pierwsze dziecko. 

Wróżby z obrączki: partner

Wróżby z obrączki odnoszą się oczywiście nie tylko do liczby dzieci czy ich płci - pozwalają także zajrzeć w przyszłość, by przepowiedzieć kim będzie nasz partner! Najlepiej jest sprawdzić w ten sposób imię partnera, a także wiek wyjścia za mąż. Można również sprawdzić ilu będzie się miało w życiu partnerów. 

Zobacz także:

To wróżba z obrączką i szklanką, przy czym tym razem obrączkę trzeba umieścić w wodzie, a nie nad nią - jak to było w przypadku pytań o dziecko. Obrączkę zawieszoną na nitce trzeba zanurzyć tak, by dotknęła dna, a następnie szybko wyciągnąć nad wodę i liczyć ile razy odbije się od szkła. Kolejne odbicia to kolejne litery alfabetu - gdy uzyskamy jedną, zanurzamy ponownie obrączkę i wyjmujemy ją ponownie, powtarzając całą operację. Robimy tak aż do uzyskania pełnego imienia wybranka - można również zatrzymać się na pierwszej literze.

Jeśli wróżba z obrączki ma wskazać wiek wyjścia za mąż, należy wylać wodę ze szklanki i najpierw pozwolić jej pokręcić się nad lewą dłonią, a następnie szybko włożyć ją do szklanki, zatrzymać i poczekać aż się rozkołysze. Gdy zacznie uderzać o ściany szklanki, trzeba liczyć uderzenia aż do ich ustania. Uzyskany wynik będzie wskazywał w jakim wieku dana kobieta wyjdzie za mąż.