Wojciech Mann z audycją "Mała kawa" w radiu "Nowy Świat"

Wojciech Mann zadebiutuje z nową audycją "Mała Kawa" w radiu "Nowy Świat" pomiędzy godziną 14:00, a 16:00. Będzie to program muzyczny. Dziennikarz wcześniej pracował przez 55 lat w radiowej "Trójce". Swoją decyzję o odejściu argumentował nieprzyjemnymi warunkami pracy. Choć Wojciech Mann ma już 72 lata, to postanowił zaangażować się w nowy projekt – radio "Nowy Świat". Dziennikarz nie tylko będzie prowadził audycję, a został również udziałowcem w nowym projekcie.

Radio "Nowy Świat" - co wiemy?

W ramówce usłyszymy takie głosy jak: Krzysztof Grabowskii, Wojciech Mann i Jan Chojnacki. Wszyscy panowie będą mieli od jednej do trzech autorskich audycji od godziny 14:00 do 16:00. Pomiędzy 16:00, a 19:00 usłyszymy Michała Poryckiego. Wieczory umilać nam będą: Jan Chojnacki, Wojciech Waglewski i jego syn Bartosz 'Fisz' Waglewski, Kuba Badach oraz Marek Napiórkowski, Jerzy Sosnowski, Katarzyna Kasia i Marek Zając. Wśród dobrze znanych nazwisk pojawią się też nowe: Karol Berger, Maciej Jankowski, Krzysztof Sacha, Mateusz Andruszkiewicz. Radia będzie można słuchać na stronie: www.radionowyswiat.pl.

Dobre radio tworzą nie tylko dziennikarze, realizatorzy, technicy czy reporterzy. Bez nich nie byłoby radia, ale też radia nie byłoby bez słuchaczy. Dziś każdy z Was może pójść o krok dalej - stając się współtwórcą i mecenasem Radia "Nowy Świat"! – możemy przeczytać na stronie Patronite radia Nowy Świat.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Radio Nowy Świat (@radio_nowyswiat) Cze 29, 2020 o 9:36 PDT

Ratujmy Trójkę - jak udało się stworzyć nowe radio

Radio "Nowy Świat" zostało utworzone przez spółkę "Ratujmy Trójkę". Podczas tworzenia go chciano, by było w pełni finansowane przez fanów radia poprzez serwis "Patronite". Reklamy mają się w nim pojawić tylko i wyłącznie, jeżeli zabraknie środków od patronów. Miesięczny koszt utrzymania rozgłośni to 250 tys. złotych. Na chwilę obecną radiu udało się uzbierać 1,8 mln, poprzez co miesięczne darowizny od 25 tys. osób.

To Państwo, nasi Słuchacze, namówili nas, żebyśmy spróbowali. To dzięki uporowi grupy „Ratujmy Trójkę” jest szansa, że ten projekt wystartuje. Wszystkim nam zależy na stworzeniu dobrego radia.

Radiowa "Trójka" - co się stało?

Gwoździem do trumny zdaje się być afera z Kazikiem w "Trójce". W maju utwór artysty znalazł się na pierwszym miejscu na liście przebojów, po czym zniknął. Radio zostało oskarżone o cenzurowanie treści, co spowodowało masowe rezygnacje. Kierownictwo radia obarczyło winą Marka Niedźwieckiego, za co później go przeprosiło.