Wnuczka królowej Elżbiety II poroniła

Zara Tindall, córka księżniczki Anny i wnuczka królowej Elżbiety II niedawno udzieliła wywiadu dla stacji BBC, w którym opowiedziała o swoich dwóch poronieniach.

Wnuczka królowej Elżbiety II przyznała, że po urodzeniu pierwszej córeczki Mii, dwa razy poroniła. Zara i jej mąż Mike pierwsze dziecko stracili w grudniu 2006 roku. Rzecznik rodziny królewskiej w rozmowie z magazynem „People” wówczas przekazał narodowi tę smutną wiadomość.

Z ciężkim sercem przekazać muszę, że Zara i Mike Tindall stracili swoje dziecko. W tym trudnym okresie prosimy wszystkich, aby uszanowali ich prywatność. – powiedział

Zara Tindall w wywiadzie dla BBC wyznała, że bardzo trudna była dla niej sytuacja, że wszyscy wiedzieli o jej poronieniach. Będąc członkiem rodziny królewskiej przekazuje się narodowi zarówno informację o ciąży, jak i o stracie dziecka.

Najtrudniejszą rzeczą w tej sytuacji był fakt, że wszyscy wiedzieli. W większości przypadków, kiedy takie rzeczy się zdarzają, wiedzą o nich jedynie twoi najbliżsi. Zwykle są to członkowie twojej rodziny oraz przyjaciele. Ale niestety wszyscy o tym wiedzieli. – powiedziała Zara Tindall 

Wnuczka królowej Elżbiety II była zaskoczona, kiedy po stracie dziecka dostała mnóstwo listów od osób, którzy podobnie jak ona przeżyli podobne tragedie.

Dziękuję wszystkim tym ludziom. – dodała Zara Tindall

Zara Tindall: "To uczyniło nas silniejszym"

Wnuczka królowej Elżbiety II wracając myślami do tych ciężkich chwil wspomina, że mogła liczyć na wsparcie męża. Razem przeżyli te tragedie i to sprawiło, że czują się silniejsi.

To była okropna droga, ale mamy to już za sobą. Mam nadzieję, że to uczyniło nas silniejszym. - powiedziała Zara Tindall

Zara dodała, że nie tylko kobiety mocno przeżywają stratę dziecka, ale ojcowie również:

My nosimy dziecko w łonie, ale z kolei mężczyźni czują się całkowicie bezradni, co musi być dla nich okropnym uczuciem. W końcu przecież oni też stracili dziecko. – powiedziała Zara dla BBC

Teraz Zara i Mike są szczęśliwymi rodzicami dwóch córek. Najmłodsza - Lena Elizabeth Tindall, przyszła na świat pod koniec czerwca, a my mogliśmy oglądać Zarę w zaawansowanej ciąży na ślubie księcia Harry'ego i Meghan Markle. Już wtedy było widać szczęście na twarzy przyszłych rodziców.