Choć grzywka to sztandarowa fryzura rockandrollowych buntowniczek, kochają ją, niezależnie od szerokości geograficznej, także mniej szalone kobiety.
W czym tkwi jej fenomen?
Nic tak nie modeluje twarzy jak dobrze skrojona grzywka – pozwala ukryć to, z czego nie do końca jesteś zadowolona lub silniej wydobyć to, z czego jesteś dumna. Jeśli jeszcze jej nie masz, nie wahaj się. Jestem pewna: to będzie miłość od pierwszego cięcia.

Asymetria w rytmie pogo

Takie cięcie jest fantastyczne dla dynamicznych, awangardowych dziewczyn. Chociaż urok długiej, ukośnej grzywki może mieć swoją cenę... „Widzę tylko na jedno oko – śmieje się Nicole Richie, wielbicielka tego stylu. – To mi jednak absolutnie nie przeszkadza. W asymetrycznej grzywce czuję się trochę jak piratka.” A tak naprawdę, jak twierdzi stylista fryzur Maciej Wróblewski, „fryzura z ukośnie ciętą grzywką cudownie wydobędzie głębię twojego spojrzenia”. Nawet nie musisz występować na scenie, bo oczy wszystkich i tak zwrócone będą na ciebie.

Wszystko, co musisz wiedzieć przed ostatecznym cięciem

TAK Sprawdź, czy w grzywce będzie ci do twarzy. „Umów się z fryzjerem, który wykonuje także przedłużanie włosów. Będziesz mogła przed cięciem »poprzymierzać« kępki włosów w różnych wariantach i długościach” – sugeruje Maciek.
NIE wybieraj ciężkiej grzywki aż po samą linię brwi. Zdaniem Maćka, „w tym sezonie jest zdecydowanie passé. Postaw na lekkość”.
TAK „Jeśli masz szerokie czoło, postaw na grzywkę cieniowaną i asymetryczną, jeśli wąskie – równo wyciętą do ucha” – radzi Maciek.
NIE myśl o grzywce, jeśli masz bardzo, bardzo kręcone włosy.
TAK Umów się z fryzjerem na podcinanie pomiędzy regularnymi wizytami. Grzywka potrzebuje odświeżenia raz na trzy tygodnie. Reszta fryzury – raz na sześć.

Ballada o cieniowaniu

To grzywka dla tych, które zamiast krzyczeć na scenie (albo pod nią), wolą melancholijną atmosferę klubu jazzowego. Zdecydowanie spokojniejsza od swojej asymetrycznej poprzedniczki. Długa, mocno cieniowana grzywka doda twojej fryzurze lekkości i światła. „To idealna propozycja dla dziewczyn o regularnych rysach twarzy i z czołem, którego nie trzeba zasłaniać – zdradza Maciek Wróblewski. – Bo chociaż grzywka jest długa, mocne cieniowanie sprawia, że niczego tak naprawdę nie zakrywa. Dodatkowo, jeśli masz ochotę zmienić swoje codzienne długie włosy, właśnie ten rodzaj grzywki będzie dla ciebie najlepszy.”