"Witaj w klubie" - pierwsza książka o miesiączce

Takiej książki jeszcze na rynku nie było. "Witaj w klubie" to pierwsza polska książka, która przełamuje tabu o miesiączce.

Podpaska, która wypadła z torebki, czerwona plama na spodniach, włoski, które wyglądają spod bawełnianych majtek. Jesteśmy kobietami i nasza w tym głowa, żeby naturalność wkroczyła na salony pod rękę z normalnością. Rozwiewamy najmniejsze wątpliwości, mówimy szczerze i wprost o krwi menstruacyjnej, o upławach, kobiecości. Dokładnie pamiętamy naszą drogę: ścieżkę wstydu prowadzącą od półki z tamponami do sklepowej kasy i stres na wuefie podczas pierwszego dnia okresu. To już na szczęście przeszłość, teraz pomagamy młodym dziewczynom przetrzeć nowe ścieżki. Tłumaczymy jakie zmiany zachodzą w ich ciałach, oswajamy z cielesnością i zapewniamy, że miesiączka to nie powód do wstydu.

Po świecie kobiecości w książce oprowadza Paulina Pomaska, autorka tekstów na blogu Your KAYA. Odpowiada na wszystkie niewypowiedziane na głos pytania, które kłębią się w głowach nastolatek. Wiedzę łączy z praktyką, a do praktyki podchodzi z punktu widzenia nastoletniej siebie. Z małą poprawką - bez wstydliwego rumieńca, bez zakłopotania, bez owijania w różową bawełnę. "Witaj w klubie” udowadnia, że miesiączka i dojrzewanie to zupełnie normalna sprawa i nie trzeba o nich mówić szeptem.

To lektura, której zabrakło podczas naszego okresu dojrzewania, a którą teraz dumnie trzymamy w rękach z dedykacją dla naszych najmłodszych koleżanek - dziewczyn, które czekają na swój pierwszy okres - mówi Kaja Rybicka, współwłaścicielka Your KAYA.

Lektura skierowana jest również do rodziców, którzy chcą odpowiedzialnie wprowadzić swoje córki w świat kobiecości. "Wiemy, że to niełatwe, w końcu chodziliśmy do szkoły, w której nauczono nas jak skutecznie schować podpaski w plecaku. Wierzymy, że wesprzemy Was w tym ważnym zadaniu" - dodaje Kaja Rybicka.