Willow Smith, córka Willa Smitha przyznała, że jest poliamoryczna. Co to oznacza?

21-letnia Willow Smith od wczesnych lat poszła w ślady sławnych rodziców, aktora Willa Smith i Jady Pinkett Smith. Młoda gwiazda ma wiele artystycznych zainteresowań jak muzyka. Jak na prawdziwą wrażliwą duszę przystało, Willow Smith, angażuje się w społeczne działania i aktywnie wspiera protesty i akcje. Willow zdecydowała się też na publiczny coming out i wyznała, że jest poliamoryczna

"Czuję, że podstawowym fundamentem miłości jest swoboda tworzenia takich relacji, w których się spełniamy, niezależnie od tego, ile ich jest, a nie wchodzenie w monogamię, ponieważ tego oczekują od nas inni ludzie wokół", wyznała Willow Smith w transmitowanym na Facebooku programie "Red Table Talk".

Cała rozmowa odbyła się w obecności babci gwiazdy i mamy, które wykazały się ogromnym zrozumieniem, zadawały pytania, kiedy odkryła, że bliska jest jej idea poliamoryczności oraz przyznały, że same myślały o poliamorycznym charakterze związku. 

Czym jest poliamoria?

Zgodnie z definicją poliamoria to związek miłosny z więcej niż jedną osobą w tym samym czasie. Nazwa poliamoria wzięła się z języka greckiego - poli (wiele) i łacińskiego amor (miłość), stąd często stosuje się określenie miłości mnogiej lub wielomiłości. Osoby akceptujące taki układ nazywane są poliamorystami i przekonują, że taki związek to wyzwolenie od monogamii, która jest nam narzucana.