Jacy mężczyźni podobają się kobietom?

Podobno o gustach się nie dyskutuje i ile typów kobiet, tyle upodobań jeśli chodzi o mężczyzn. Oczywiście eksperci postanowili znaleźć naukowe wytłumaczenie, jaki typ mężczyzn podoba się kobietom i można już jednoznacznie stwierdzić, co pociąga płeć piękną.

Jak wynika z najnowszego badania opublikowanego w czasopiśmie "Royal Society Open Science", kobiety częściej zwracają uwagę na mężczyzn o wyraźnych rysach i z kilkudniowym zarostem.

W tej walce przegrywają zatem panowie gładko ogoleni, na rzecz tych z brodą czy po prostu z zarostem.

Na wyniki nie miały wpływu preferencje kobiet w wyborze partnera do stałego związku, czy związku tymczasowego. Za najbardziej atrakcyjnych panie zgodnie uznały przedstawicieli płci męskiej o szerokich szczękach, gęstych brwiach i, oczywiście, brodatych.

Oczywiście istniała grupa kobiet, która za nic w świecie nie wybrałaby sobie partnera z brodą ze względu na…pasożyty i różne patogeny.

Inteligentni mężczyźni dłużej pozostają w związkach

Z kolei z innych badań przeprowadzonych jakiś czas temu przez zespół badaczy z Filadelfii dowiadujemy się, jacy mężczyźni dłużej pozostają w związkach. 

Naukowcy doszli do wniosku, że mężczyźni o większym IQ byli bardziej skłonni do małżeństwa w przyszłości, ale ci z wyższym poziomem inteligencji werbalnej szczególnie wyróżniali się na ich tle. Inteligentniejsi mężczyźni częściej pozostawali w związku małżeńskim 4 lata po ślubie, niezależnie od rodzaju ich inteligencji.

A co z innymi cechami? Zespół naukowców zastanawiał się także, czy majątek mężczyzny może wpłynąć na jego możliwości matrymonialne. Zgodnie z ich ustaleniami mężczyzna mający więcej pieniędzy z większym prawdopodobieństwem ożeni się, ale to mężczyzna o wyższym IQ ma większe szanse na pozostanie w szczęśliwym związku przez dłuższy czas.

A jaki typ faceta Wy preferujecie?