Wielki romans w polskiej polityce: Piotr Patkowski i Olga Semeniuk: "To miłość mojego życia"

O tej parze mówią dziś wszyscy. To zamieszanie zakochani zawdzięczają wyznaniu na łamach "Super Expressu". 30-letni wiceminister finansów, Piotr Patkowski wyznał, że oświadczył się wiceminister rozwoju, 33-letniej Oldze Semeniuk. W wywiadzie dość wylewnie opowiada o tym, że ceni swoją wybrankę za "osobowość, charakter, mądrość, intelekt [...], ale przede wszystkim za to, że jest dobrym człowiekiem"

To miłość mojego życia. Poznałem się z Olgą w Kancelarii Premiera. Najpierw byłem doradcą w gabinecie politycznym premiera, a później pracowałem w Centrum Analiz Strategicznych w KPRM. Olga z kolei była wtedy najbliższą współpracowniczką ministra Michała Dworczyka, a później została wiceministrem rozwoju. Od roku jesteśmy parą, a niedawno były oświadczyny.

Piotr Patkowski i Olga Semeniuk są parą od roku. Są zaręczeni, ale nie planują ślubu w 2022 roku. Złośliwi żartują, że decyzja Patkowskiego wiąże się ze wzrastającą inflacją. 

Kim są Piotr Patkowski i Olga Semeniuk?

Piotr Patkowski zyskał rozgłos w 2020 roku, gdy jako niespełna 29-letni wówczas absolwent prawa został wiceministrem finansów i Głównym Rzecznikiem Dyscypliny Finansów Publicznych, co sprawiło, że nieustannie musi walczyć z zarzutami opozycji i dziennikarzy o brak doświadczenia i brak wystarczających kompetencji do pełnienia jednego z ważniejszych urzędów w rządzie Morawieckiego.

O Oldze Semeniuk zaczęło być głośno w polskiej polityce po wypłynięciu maili Michała Dworczyka. Polityczka od 2 stycznia 2020 r. pełniła funkcję podsekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii. Obecnie została powołana przez premiera Mateusza Morawieckiego na stanowisko sekretarza stanu. Olga Semeniuk nie ukrywa swoich poglądów: sympatii do Rosji oraz o wiele chłodniejszych uczuć w stosunku do Unii Europejskiej.