Hasło, które nam przyświeca w tym roku to ELLE About Fashion – Kariera w modzie oraz Moda Odpowiedzialna.

„Zmiany, jakie zachodzą w świecie mają ogromny wpływ na modę. I odwrotnie to, co dzieje się w modzie może spowodować globalną zmianę. Bo moda to więcej niż ubrania, to przede wszystkim ludzie i nieodłączna część kultury, w której żyjemy. Jeśli w  branży do łask wracają stare, trochę zapomniane profesje to znak, że podobne jest w innych dziedzinach. Jeżeli w globalnych tendencjach coraz częściej znajduje się miejsce dla inicjatyw lokalnych, to sygnał, że tego potrzebujemy nie tylko, gdy chodzi o stroje. Zainteresowanie projektantów metawersum, już prowadzi do narodzin nowych specjalizacji i zawodów, a wkrótce może i całych dziedzin gospodarki. Z kolei troska o przyrodę, budząca się w nas, klientach, wymusza nawet na wielkich graczach zmianę podejścia do systemu produkcji ubrań i do nich samych. Platformy sprzedażowe oferują rzeczy z drugiej ręki, domy mody zaczynają interesować się niesprzedanym asortymentem, firmy odzieżowe inwestują w technologie zero waste. Jeśli chcecie wiedzieć więcej, zapraszamy na kolejną edycję EAF, opowiemy o globalnych trendach, ale też o możliwościach, jakie mamy tu i teraz, by pracować w świecie mody i z jej pomocą zmieniać życie na lepsze.” – mówi Joanna Lorynowicz, redaktor naczelna magazynu  ELLE.

ELLE About Fashion to połączenie konferencji, warsztatów, w których można wziąć udział na żywo i prelekcji online. W dniach 6. do 12. czerwca na ELLE.pl publikowane są bezpłatne video podcasty z udziałem wyjątkowych gości. Zaproszone ekspertki wyjaśniają, jak pokierować swoją karierą w branży mody, opowiadają o swoich doświadczeniach w budowaniu własnych marek i agencji modowych, jak istotna jest edukacja w zakresie mody cyrkularnej oraz jakie nowości czekają na nas w nieustannie zmieniającym się przemyśle mody.

Szczegóły wydarzenia znajdziecie w artykule na ELLE.pl.

Jeśli tak jak my stęskniliście się za niepowtarzalną atmosferą, która towarzyszy wydarzeniom ze świata mody to gwarantujemy, że te propozycje szczególnie przypadną Wam do gustu! Kluczową częścią ELLE About Fashion są spotkania offline 10, 11, i 12 czerwca z udziałem redakcji ELLE oraz inspirujących osób z branży.

ELLE About Fashion 2022: wykłady

10. czerwca w Elektrowni Powiśle odbędzie się Konferencja ELLE About Fashion. W programie znajdziecie prelekcje skupione wokół mody cyrkularnej, nowych technologii oraz rozpoczynaniu kariery stylistki. Dlaczego dziś ważniejsze jest to, czego po sobie nie zostawimy, niż to, co po sobie zostawimy? Co czyni znaleziska vintage prawdziwymi perełkami? Na czym polega współpraca ilustratorki mody z międzynarodowymi projektantami? Na te i wiele innych pytań odpowiedzą niekwestionowani eksperci w swojej dziedzinie, którzy swoje doświadczenie zdobywali na całym świecie.

Zobacz także:

Tutaj kupicie bilety i poznacie dokładną agendę konferencji - BILETY

ELLE About Fashion: warsztaty "Kariera w modzie"

W sobotę  11. czerwca we wnętrzach Elektrowni Powiśle odbędą się warsztaty przeznaczone dla czterdziestu osób zatytułowane „Kariera w modzie”. Zaproszeni eksperci i ekspertki, a także przedstawiciele i przedstawicielki redakcji ELLE wyjaśnią jak pokierować swoją karierą w branży fashion oraz opowiedzą o swoich doświadczeniach w budowaniu marek.

Tutaj kupicie bilety i poznacie dokładną agendę spotkania - BILETY

ELLE About Fashion: warsztaty "Moda odpowiedzialna"

W niedzielę 12. czerwca, także w Elektrowni Powiśle, 40 uczestników weźmie udział w warsztatach Mody Odpowiedzialnej. Podczas tego wyjątkowego spotkania, nastawionego na zbieranie praktycznej wiedzy, specjaliści branży, a także redaktorki ELLE wyjaśnią, dlaczego edukacja w zakresie mody cyrkularnej jest ważniejsza niż kiedykolwiek oraz przedstawią możliwości projektowania nowych rozwiązań, które będą korzystne zarówno dla nas jak i dla planety. 

Tutaj kupicie bilety i poznacie dokładną agendę spotkania - BILETY

Partnerem wydarzenia jest Modivo.

Do zobaczenia podczas ELLE About Fashion!

Team ELLE