Mężczyźni wybrali "idealny" rozmiar dla kobiety: badania

Co chwilę jesteśmy zasypywane nowymi badaniami naukowców czy ankietami przeprowadzanymi przez różne media. "Najnowszych badań" jest tak dużo, że chyba każda z nas uodporniła się na ilość najnowszych doniesień i przefiltrowujemy te ważniejsze i mniej ważne. Co jakiś czas na warsztat brane są upodobania panów co do kanonów kobiecego wyglądu. I chociaż traktujemy je zazwyczaj z przymrużeniem oka, to z zaciekawieniem je obserwujemy.

Brytyjski dziennik "The Sun" przeprowadził ostatnio ankietę wśród swoich czytelników i zapytał mężczyzn, jaki rozmiar kobiecych kształtów jest dla nich najseksowniejszy. Nas te wyniki badań zaskoczyły.

Okazuje się, że aż 87% ankietowanych na swoją partnerkę wybrałoby kobietę szczupłą oraz bardzo szczupłą. Zdaniem panów dopuszczalnym przez nich rozmiarem jest....36! Ankietowani podkreślają, że nawet jeśli kobieta jest piękna, czuła i mądra, a nie nosi "tego rozmiaru" nie jest brana pod uwagę jako partnerka. Ciekawe, jakie byłyby wyniki przeprowadzone w drugą stronę i co powiedziałyby kobiety na temat wyglądu brytyjskich mężczyzn?

Na szczęście my nie bierzemy sobie tego sondażu do serca i cały czas wpieramy ruch body positivity, bo najważniejsze jest to, żeby kobiety akceptowały siebie i swoje ciała, a nie oglądały się na innych.

Kobieta w każdym rozmiarze jest piękna

Ruch body positivity, który w ostatnich latach opanował media społecznościowe dał tym z nas, które nie nosimy na co dzień rozmiaru S olbrzymią wiarę, a przede wszystkim nauczył akceptacji siebie. Po latach promowania przez media wychudzonych modelek na okładkach magazynów, czy pokazach mody, nadeszła era promowania po prostu kobiecego piękna, bo każda z nas takie piękno nosi w sobie. To, że nosimy rozmiar plus size, mamy cellulit, czy rozstępy nie dyskryminuje nas, a wręcz przeciwnie czyni nas wyjątkowe.

Nie musimy już oglądać się w oczach innych, czy zwracać uwagi na to, co inni powiedzą, bo najważniejsza jest akceptacja siebie. Jeśli już do tego dojdziemy, to poczujemy się piękne, szczęśliwe i spełnione i tego wam życzymy.