Warkocz z grzywki – krok po kroku

Najpopularniejszą wersją tej fryzury jest warkocz dobierany z grzywką do góry, przebiegający nad czołem jak opaska, a patrząc na niego z odległości, wygląda jak korona zrobiona z włosów. W tym przypadku warto postawić na warkocz holenderski – jest bardziej wypukły niż warkocz francuski, a przez to upięcie nabiera ładnego kształtu i zyskuje na objętości, cechując się przy tym porównywalną stabilnością. Jak zrobić warkocz z grzywki?

Warkocz z grzywki – potrzebne akcesoria

- szczotka do włosów

- grzebień ze szpikulcem

- przezroczysta gumka recepturka

- lakier utrwalający

Warkocz na grzywce – instrukcja krok po kroku

Zobacz także:

1. Zacznij od dokładnego rozczesania wszystkich pasm za pomocą szczotki.

2. Używając grzebienia ze szpikulcem, wydziel przedziałek po prawej lub lewej stronie głowy – będzie to również miejsce, w którym zaczyna się nasz warkocz. Warto pokusić się o wydzielenie tego punktu skrajnie z boku – dzięki temu fryzura będzie bardziej symetryczna.

3. Tuż przy przedziałku, posiłkując się szpikulcem, wydziel cienkie i płaskie pasmo włosów. Podziel je na trzy równe części i zacznij zaplatanie tak jak w przypadku zwykłego warkocza (wystarczy jeden splot).

4. Masz już zapleciony początek warkocza. Kontynuuj zaplatanie, dobierając kolejne kosmyki do wydzielonych pasm. Pamiętaj o tym, żeby włosy przeplatać od spodu, a nie od góry – taka metoda sprawi, że warkocz nie będzie płaski.

5. Kiedy już dotrzesz z warkoczem do ucha znajdującego się po przeciwnej stronie możesz zakończyć zaplatanie. To opcja dla tych pań, które stawiają na rozpuszczone włosy. Chcąc wykonać upięcie, warto poprowadzić warkocz do środkowej części karku lub do centralnej części potylicy. Dzięki temu skończona fryzura będzie wyglądała spójnie.

6. Końcówkę warkocza zwiąż za pomocą przezroczystej gumki recepturki.

7. Używając palców i szpikulca, rozluźnij sploty. To sprawi, że fryzura dodatkowo zyska na objętości.

8. Gotowy warkocz spryskaj lakierem utrwalającym.

 

Warkocz z grzywki – pomysły na fryzury

Warkocz z grzywki bardzo ładnie prezentuje się z rozpuszczonymi włosami. Jest to również doskonałe uzupełnienie dla innych, dobrze znanych stylizacji, które być może już nieco ci się znudziły – tak jak na przykład koki czy warkocze bokserskie z grzywką. Jakie fryzury dobrze prezentują się z warkoczem zaplecionym tuż nad czołem?

1. Warkocz z grzywki i kucyk

Doskonałym dopełnieniem warkocza wykonanego na grzywce jest niski kok lub kucyk. W takim przypadku warto poprowadzić dobierańca aż do karku i tam, razem z resztą włosów, związać go za pomocą przezroczystej gumki recepturki. Fryzurę możesz ozdobić za pomocą jedwabnej apaszki lub bardzo modnej ostatnio gumki typu „scrunchie”. Zwisającą kitkę warto dodatkowo podkręcić za pomocą lokówki lub prostownicy z zaokrąglonymi brzegami. Taki zabieg sprawi, że fryzura będzie bardzo efektowna i spójna.

2. Warkocze na krótkich włosach

Posiadaczki krótkich włosów, które nie sięgają dalej niż przed ramiona, bardzo często borykają się z takim problemem, że nie mogą założyć za uszy pasm opadających na twarz. Doskonałym rozwiązaniem w tym przypadku jest wykonanie przedziałka i zaplecenie dobieranego warkocza przy skroniach po obu stronach głowy. Takie rozwiązanie doda charakteru fryzurze, a dodatkowo sprawi, że noszenie rozpuszczonych kosmyków stanie się o wiele bardziej komfortowe.

3. Warkocz z grzywki i loki

Warkocz z grzywki doskonale komponuje się z burzą loków. Decydując się na taką fryzurę, warto zacząć od zakręcenia wszystkich pasm na lokówkę i spryskania ich odrobiną lakieru utrwalającego. Takie włosy będą o wiele bardziej podatne na układanie, a zaplatanie dobieranego warkocza stanie się dużo prostsze, ponieważ kosmyki nie będą się plątać ze sobą i ślizgać.