Warkocz na boku – jak zrobić?

Fryzura jaką jest warkocz na boku to bardzo efektowna propozycja dla kobiet zabieganych, nie mających czasu na staranne poprawki przed lustrem w ciągu dnia. Warkocz francuski na boku jest wygodny w noszeniu, a jego konstrukcja cechuje się dużą dozą stabilności. Przy odrobinie wprawy jest prosty do wykonania – każda z nas poradzi sobie z ułożeniem takiej fryzury. Co więcej, nie powinno to zająć dłużej niż pięć minut, a wiadomo, że rano każda chwila jest na wagę złota. Warkocz dobierany na boku głowy to świetne rozwiązanie nie tylko dla tych z nas, które szukają urozmaicenia w kwestii fryzury, ale również dla osób, którym zależy na podreperowaniu kondycji zniszczonych kosmyków – spinając włosy nie trzeba ich stylizować za pomocą prostownicy, suszarki czy lokówki, a tym samym narażać ich na szkodliwe działanie wysokiej temperatury. Warto zauważyć, że fryzura z warkoczem dobieranym na boku jest odpowiednia niemal na każdą okazję – do noszenia po domu, do pracy, do uprawiania sportu i na randkę. Jest przy tym bardzo wygodna i kobieca. Jak zrobić warkocza na bok?

Warkocz na boku głowy – potrzebne akcesoria

- szczotka

- grzebień ze szpikulcem

- przezroczysta gumka recepturka

- lakier utrwalający

Warkocz na boku krok po kroku

Zobacz także:

1. Zacznij od dokładnego rozczesania włosów za pomocą szczotki.

2. Używając grzebienia ze szpikulcem, wydziel równy przedziałek z boku głowy.

3. Po tej stronie przedziałka, gdzie znajduje się mniejsza część włosów, przy samej skroni wydziel cienkie i płaskie pasmo. Następnie podziel je na trzy równe części.

4. Podążając łukiem znajdującym się nad uchem, zacznij zaplatanie dobieranego warkocza. Jeśli zależy ci na tym, aby splot był nieco bardziej wypukły, dokładaj kolejne pasma od spodu, a nie od góry. Możesz zakończyć zaplatanie tuż za uchem, co będzie pięknie komponować się z rozpuszczonymi włosami, albo pociągnąć splot aż do potylicy (jeśli planujesz upięcie pozostałych włosów).

5. Końcówkę warkocza zwiąż ciasno za pomocą przezroczystej gumki recepturki.

6. Używając grzebienia ze szpikulcem i palców, rozluźnij nieco sploty – taki zabieg poprawi kształt warkocza i doda upięciu objętości.

7. Gotową fryzurę spryskaj lakierem utrwalającym.

Warkocze na bok – jak zrobić?

Dobierane warkocze na boku głowy świetnie prezentują się pojedynczo, tylko po jednej stronie, jednak jeśli chcesz jeszcze bardziej urozmaicić swoją stylizację, warto uzupełnić ją o kolejny warkocz. To nie tylko efektowne, ale i szalenie wygodne rozwiązanie, które stanowi doskonałą podstawę dla rozmaitych upięć. Jak wykonać taką fryzurę?

Warkocze na bok – akcesoria

- szczotka

- grzebień ze szpikulcem

- dwie przezroczyste gumki recepturki

- lakier utrwalający

Warkocze dobierane na boku – instrukcja

1. Używając szczotki, rozczesz porządnie wszystkie splątane pasma. Staraj się zaczesywać włosy zgodnie z kierunkiem ich wzrostu – to ułatwi zaplatanie.

2. Za pomocą grzebienia ze szpikulcem wydziel równy przedziałek na środku, ciągnący się od czoła aż do czubka głowy.

3. Po prawej stronie, tuż nad skroniami, wydziel cienkie i spłaszczone pasmo włosów. Zacznij zaplatanie dobieranego warkocza i pociągnij splot aż do potylicy.

4. Gotowego warkocza zwiąż gumką recepturką przy samej skórze głowy. To sprawi, że upięcie będzie stabilne.

5. Te same czynności wykonaj na włosach, które znajdują się po drugiej stronie przedziałka.

6. Rozluźnij nieco sploty, dbając o to, aby po obu stronach miały one podobną objętość – dzięki temu fryzura będzie symetryczna.

7. Gotowe upięcie spryskaj obficie lakierem utrwalającym.

W tym przypadku również warto rozważyć zaplatanie warkocza metodą „od spodu” – dzięki temu otrzymasz fryzurę przypominającą warkocze bokserskie, które cechują się bardziej wypukłym kształtem niż tradycyjne sploty francuskie, a tym samym dodają uczesaniu objętości.

Upięcia z warkoczem na boku – jak zrobić?

Fryzury z warkoczem na boku są proste do wykonania i stabilne, dzięki czemu są w stanie wytrzymać długie godziny w niemal nienaruszonym stanie. Dodatkowo takie upięcia zawsze robią wrażenie na otoczeniu, ponieważ są dużo ciekawsze niż rozpuszczone włosy, zwykłe kucyki czy koki. Warkocz holenderki lub warkocz kłos na boku stanowi doskonałe uzupełnienie dobrze nam znanych upięć, nadając im nieco bardziej słowiańskiego sznytu. Jak wykonać przykładowe upięcie z warkoczem na boku?

Kok na boku z warkoczem – przydatne akcesoria

- szczotka

- grzebień ze szpikulcem

- cienka gumka do włosów

- wypełniacz do koka

- wsuwki w kolorze pasm

- lakier utrwalający lub żel w sprayu

Kok na boku z warkoczem – instrukcja krok po kroku

1. Zacznij od rozczesania włosów za pomocą dobrej jakościowo szczotki (wiele osób bagatelizuje znaczenie szczotki, używając pierwszej z brzegu, jednak warto pamiętać o tym, że ma ona ogromny wpływ na stan naszych włosów).

2. Używając grzebienia ze szpikulcem, wydziel przedziałek na boku głowy (jeśli jesteś praworęczna, wydziel przedziałek po prawej stronie – łatwiej będzie ci zaplatać warkocza nad lewym uchem).

3. Ponownie posiłkując się szpikulcem, tuż nad skronią wyodrębnij cienkie i płaskie pasmo włosów. Podziel je na trzy równe części i zacznij zaplatanie dobieranego warkocza, pamiętając o dokładaniu kolejnych kosmyków do splotu od spodu, a nie od góry. Jeśli zaczynasz zaplatanie nad lewą skronią, pociągnij splot aż do prawej strony potylicy.

4. Końcówkę warkocza wraz z resztą rozpuszczonych włosów zwiąż ciasno, używając gumki. W ten sposób tuż nad karkiem, po prawej stronie, powstanie zwisająca kitka.

5. Na tak przygotowany kucyk nałóż wypełniacz do koka. Porozkładaj na nim włosy w taki sposób, aby kształtem przypominały palmę.

6. Używając wsuwek, poupinaj pasma tak, aby w całości przykryć znajdujące się pod nimi wypełnienie i uformować okrągłego koka.

7. Spryskaj upięcie lakierem utrwalającym lub żelem w sprayu.