Warkocz dookoła głowy

Trend na boho sprawił, że coraz chętniej sięgamy do tego stylu zarówno we wnętrzach, modzie jak i urodzie. Fryzura, która od razu kojarzy nam się z tym stylem to warkocz zapleciony dookoła głowy zwany często koroną z warkocza. Jest to niezwykle dziewczęce uczesanie, po które szczególnie sięgamy w sezonie letnio-wakacyjnym.

Warkocz dookoła głowy to fryzura wygodna i bardzo efektowna. Aby ją wykonać należy zapleść długie włosy w warkocz i opleść dookoła głowy przypinając wsuwkami. Przy nieco krótszych włosach możemy zapleść dwa warkocze i owinąć je z dwóch stron. Jeśli masz za krótkie włosy na tę fryzurę możesz posilić się sztucznym warkoczem, włosy dopinane możesz dobrać pod kolor swoich, lub wprost przeciwnie – zaszaleć z kolorowymi.

Jak zrobić warkocz dookoła głowy

Podpowiadamy, jak krok po kroku wykonać warkocz dookoła głowy.

Tak naprawdę jest kilka sposobów na wykonanie warkocza dookoła głowy. Wszystko zależy od fantazji i długości włosów. Przy długich włosach zrobienie warkocza dookoła głowy jest chyba najprostsze.

  1. Rozczesz włosy i zaczesz je do tyłu jak do zwykłego warkocza.
  2. Zrób klasyczny warkocz na całej jego długości, zaczynając od wysokości karku.
  3. Zwiąż gumką, a następnie opleć warkocz dookoła głowy i przypnij wsuwkami.

Przy krótszych włosach, lepiej wykonać koronę dookoła głowy. Tutaj warto znać podstawy robienia warkocza dobieranego.

Korona z warkocza dookoła głowy

  1. Rozczesz dokładnie włosy i zrób asymetryczny przedziałek, tak, żeby po jednej stronie głowy było więcej niż po drugiej. Od ciebie zależy czy chcesz zacząć od prawej czy lewej strony. Pamiętaj, że rozpoczynamy robienie warkocza dookoła głowy od tej strony, na której jest więcej włosów, więc przy robieniu przedziałka warto to wziąć pod uwagę.
  2. Wybieramy pasmo włosów tuż przy przedziałku i dzielimy je na trzy części.
  3. Zaczynamy pleść klasyczny warkocz dobierany, czyli przekładamy skrajne pasma nad środkowym i dobieramy za każdym razem po cienkim paśmie z obu stron włosów.
  4. Kiedy dojdziemy z warkoczem do wysokości skroni, zaczynamy dobierać pasma włosów tylko od strony twarzy. Pasmo od środka głowy przekładamy bez dobierania.
  5. Warkocz pleciemy w ten sposób dookoła głowy. Kiedy dobierzemy wszystkie włosy, kończymy fryzurę, plotąc warkocz klasyczny z pozostałych włosów, aż po same końcówki.
  6. Koniec warkocza związujemy cienką gumką i chowamy pod zapleciony warkocz. Możemy nie związywać i od razu przypiąć schowaną końcówkę wsuwką.
  7. Jeśli w trakcie wykonywania warkocza powychodziły nam końcówki, co jest normalne w przypadku włosów cieniowanych, w tych miejscach przypinamy je wsuwkami i w ten sposób utrwalamy cały warkocz dookoła głowy.

W zależności od tego czy chcemy zrobić warkocz idealnie gładki i "naciągnięty" czy wolimy luźny, w trakcie jego wykonywania odpowiednio naciągamy włosy lub je luzujemy.

Warkocz dookoła głowy możemy robić wykorzystując metodę robienia warkocza francuskiego lub warkocza holenderskiego. Niezależnie od tego, który sposób robienia wybierzemy, efekt i tak będzie spektakularny. Zatem do dzieła.

Więcej inspiracji z wykorzystaniem warkocza dookoła głowy znajdziecie w naszej galerii.