Zabytkowa willa z widokiem na Giewont

– Wyobraźmy sobie przedwojenne Zakopane, do którego przyjeżdża wielu artystów, aktorów i polityków. Zimą na kulig i narty, latem zaś na górskie spacery i sielski odpoczynek na łonie natury. Sama śmietanka towarzyska, która we wspaniałym otoczeniu tradycyjnych willi spędza elitarnie zasłużony urlop. Dzisiaj, po ponad 100 latach, możemy sentymentalnie powrócić do tych momentów i poczuć klimat dawnej epoki, ciesząc się jednocześnie współczesnymi udogodnieniami – mówi Krzysztof Jabłoński, właściciel Willi Elżbiecina.

W samym sercu Podhala, z widokiem na Giewont, znajduje się miejsce niepowtarzalne.  To zabytkowa Willa Elżbiecina z 1912 roku - była własność Wojciecha Korfantego, który zakupił ją w 1922 roku dla swojej żony Elżbiety. Jest to jedna z nielicznych drewnianych100-letnich willi zachowanych i odrestaurowanych w Zakopanem.

Styl zakopiański, secesja i art deco

Czasy jej świetności przypadają na okres międzywojenny, kiedy styl zakopiański mieszał się z secesją i art deco. Istotą tego okresu było dążenie do stylowej jedności sztuki dzięki łączeniu działań w różnych jej dziedzinach, a w szczególności rzemiosła artystycznego, architektury wnętrz, rzeźby i grafiki. Willa Elżbiecina odrestaurowana z wielkim pietyzmem i pod czujnym okiem konserwatora zabytków w latach 2016 – 2019, odzyskała swój blask zachowując ducha i dziedzictwo historyczne. Tak powstała luksusowa historyczna rezydencja na wynajem, będącą alternatywą dla zakopiańskich pięciogwiazdkowych hoteli dla ludzi ceniących spokój, prywatność i komfort.

- Prowadząc przebudowę oraz remont pod nadzorem konserwatora zabytków, udało nam się zachować najpiękniejsze elementy konstrukcji i oryginalnego wystroju uzupełniając je stylowymi meblami i elementami wyposażenia wnętrz z tamtego okresu. Choć początkowo nie myśleliśmy o udostępnianiu willi (chyba, że miłośnikom zabytków), ostatecznie uznaliśmy, że w takiej historycznej perełce życie powinno tętnić również dziś – stąd pomysł na zaproszenie gości – podkreśla Krzysztof Jabłoński.

Willa łączy więc tradycję z nowoczesnością. Do wynajęcia jest siedem luksusowych pokoi, w tym dwupoziomowy apartament z widokiem na Giewont.

 

Zobacz także:

Willa Elżbiecina

ul. Zamoyskiego 30

34-500 Zakopane