W tym europejskim mieście możesz pływać topless

Czy zdarza Ci się opalać na basenach miejskich? Jeśli tak i nie posiadasz kostiumu bez ramiączek, zapewne będziesz musiała zmierzyć się z nieopalonymi śladami na dekolcie. Chyba, że chodzisz na baseny w Barcelonie. Tam możesz pływać topless. Wszystko dzięki nowym zaleceniom antydyskryminacyjnym. Ale cofnijmy się do początku tej historii. Grupa Mugrons Lliures zauważyła, że przepisy niektórych pływalni zabraniają kobietom korzystania z basenów bez stanika. Sprawdzili również, że w prawie miejskim ta kwestia nie jest nigdzie uregulowana. Skontaktowali się z urzędem miejskim, który potwierdził brak regulacji co do stroju, w jakim można korzystać z kąpielisk.

Nakaz noszenia stanika nie obowiązuje już na żadnym basenie

Głębsze zbadanie sprawy doprowadziło nawet do wydania raportu, który nakaz noszenia góry od bikini kobietom  nazywa dyskryminacją na tle płciowym. Po opublikowaniu stanowiska do ośrodków miejskich wysłane zostały zalecenia antydyskryminacyjne, które wymagają usunięcia wymogu zakładania stanika od kostiumu kobietom.

Kiedy będzie można pływać topless w całej Hiszpanii?

Sprawę skomentowała rzecznika prasowa władz miejskich ,podkreślając normalność zjawiska pływania topless w Barcelonie. Stwierdziła nawet, że nie jest to nowa inicjatywa. Ze swojego sukcesu cieszą się aktywiści, którzy jako pierwsi zwrócili uwagę na problem. Wydany raport nazywają zwiększeniem wolności w Barcelonie, Zapowiadają również, że swojej batalii nie zakończą na tym jednym mieście. Ich planem jest wdrożenie regulacji o możliwości pływaniu topless w całym kraju. Warto wspomnieć, że zarządzenie obejmuje wszystkie pływalnie, zarówno te kryte, jak i na powietrzu. Jeśli któraś się nie dostosuje, grozi jej kara grzywny. Zatem ściągamy staniki! Oczywiście jeśli chcemy.